do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

W dniach 10-23.09.2019 r. rzecznik konsumentów nie przyjmuje z powodu urlopu.HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
12 kwietnia
2019

Rodzice na medal


 

W Starostwie Powiatowym w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia srebrnych medali "Za zasługi dla obronności kraju" dla rodziców, którzy wychowali dzieci na wzorowych i oddanych żołnierzy.

To była wyjątkowa i doniosła uroczystość, w której uczestniczyli: starosta kielecki Mirosław Gębski, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego pułkownik Jarosław Molisak, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień Kielce pułkownik Mirosław Smerdzyński, wójtowie gmin powiatu kieleckiego: Masłowa - Tomasz Lato, Daleszyc – Dariusz Meresiński oraz wyróżnieni rodzice.

Starosta podziękował rodzicom za trud i wychowanie w duchu patriotycznym swoich dzieci. Podkreślił, że służba wojskowa to szkoła życia dla młodego człowieka rozpoczynającego dorosłe życie. - Medale te są podziękowaniem za rodzicielski trud. To także uznanie, za służbę waszych synów w Wojsku Polskim. To Państwo jesteście bohaterami, których należy naśladować. To właśnie Państwa domy były pierwszym miejscem, gdzie dzieci uczyły się patriotyzmu - mówił Mirosław Gębski, starosta kielecki.

Pułkownik Jarosław Molisak stwierdził, że przyznając medale docenia się zasługi rodziców, którzy wzorowo wychowali swoje dzieci. - Często musieli czekać na to wiele lat, ale te wyróżnienia zdecydowanie im się należą - powiedział komendant.

Słowa uznania kierował również do rodziców żołnierzy pułkownik Mirosław Smerdzyński.  - Państwa trud wychowawczy został doceniony przez Ministra Obrony Narodowej w formie srebrnych medali. Siły Zbrojne to nasze wspólne dobro.

Po oficjalnej uroczystości przyszedł czas wspomnień rodziców na temat służby synów w wojsku. 

Srebrne medale za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymali:

- Rozalia i Jan Błaszczyk. Mieszkańcy Masłowa Pierwszego w gminie Masłów. To dumni rodzice córki Haliny oraz trzech synów, którzy odbyli czynną służbę wojskową. Czesław odbył zasadniczą służbę wojskową w 21 Polowej Technicznej Bazie Remontowej na stanowisku mechanik. Edmund odbył zasadniczą służbę wojskową w 6 Szkolnym Pułku Samochodowym na stanowisku dowódca drużyny, kierowca. Grzegorz zaś odbył zasadniczą służbę wojskową w 1 Warszawskiej Brygadzie Zmotoryzowanej Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW na stanowisku dowódca drużyny.

- Henryka i Stefan Czerwiak. Mieszkańcy Górek Szczukowskich w gminie Piekoszów. Wychowali czterech synów, którzy służyli w wojsku. Oto oni: Krzysztof odbył zasadniczą służbę wojskową w 7 Samodzielnym Batalionie Inżynieryjnym Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW na stanowisku strzelec, murarz. Mieczysław odbył zasadniczą służbę wojskową w 11 Pułku Zmechanizowanym na stanowisku działonowy. Marian odbył zasadniczą służbę wojskową w Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej na stanowisku elektryk. Rafał natomiast odbył zasadniczą służbę wojskową w Jednostce Wojskowej 1712 na stanowisku kierowca.

- Zofia i Piotr Miśkiewicz. Mieszkańcy Sosnówki w gminie Nowa Słupia. Wychowali czterech synów, którzy odbyli służbę wojskową. Są to: Radosław - odbył zasadniczą służbę wojskową w Komendzie Garnizonu miasta stołecznego Warszawy na stanowisku strzelec. Mariusz - odbył zasadniczą służbę wojskową w Komendzie Garnizonu w mieście stołecznym Warszawy na stanowisku strzelec wyborowy. Hubert - odbył zasadniczą służbę wojskową w Jednostce Wojskowej 2742 ba stanowisku strzelec.

- Marianna i Jan Zdanowscy. Mieszkańcy Daleszyc. Trzech ich synów służyło w wojsku polskim. Tadeusz odbył zasadniczą służbę wojskową w 11 Pułku Zmechanizowanym na stanowisku dalmierzysta, Krzysztof odbył zasadniczą służbę wojskową w 61 Pułku Budowlanym na stanowisku montażysta, zaś Jarosław odbył zasadniczą służbę wojskową w 11 Pułku Czołgów Średnich na stanowisku kierowca.

-Zofia i Jan Wojciechowscy. Mieszkańcy Daleszyc. Wśród siedmiorga dzieci państwa Wojciechowskich dwóch synów odbyło zasadniczą służbę wojskową, a córka służy w wojsku nadal. Syn Paweł odbył zasadniczą służbę wojskową w 4 Kołobrzeskim Pułku Zabezpieczenia na stanowisku kierowca. Syn Tomasz odbył odbył zasadniczą służbę wojskową w Jednostce Wojskowej 2501 na stanowisku strzelec. Córka Agata służy czynnie natomiast czynni w wojsku polskim pełniąc zawodową służbę wojskową w 12 Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych na stanowisku szefa sekcji rozpoznawczej.

Medal za "Zasługi dla obronności kraju" to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane przez Ministra Obrony Narodowej. Został on ustanowiony przez Sejm w 1966 roku i stanowi uznanie dla osób, które swą pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Medal może być również nadany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, przedsiębiorstwu, a także rodzicom, którzy wychowali wiele dzieci na wzorowych i ofiarnych żołnierzy.

Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju wręczany jest rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie służbę wojskową.

12 kwi
2019

Wręczenie medali za zasługi dla obronności kraju

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner