Radni o służbie zdrowia

24 Września 2021

Funkcjonowanie powiatowych zakładów opieki zdrowotnej było jednym z tematów posiedzenia Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych.Obrady Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych

O bieżącej pracy Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka - Szpitala Specjalistycznego mówił dyrektor Rafał Szpak. Szpital szykuje się do ogłoszenia przetargu na zakup rezonansu magnetycznego. - Będzie to unijny przetarg i myślę, że do końca roku urządzenie będzie zamontowane - mówił Rafał Szpak.

Radna Małgorzata Popiel dopytywała o przygotowania szpitala pod kątem kolejnej fali Covid-19. - Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o trzeciej dawce szczepień dla pracowników medycznych i osób powyżej 50. roku życia. Mamy już zapisane 1,5 tys. osób i zaczynamy od poniedziałku szczepienia medyków - dodał dyrektor lecznicy.

Powiatowe Centrum Usług Medycznych w Kielcach również wzbogaci się o nowy sprzęt. - Niedługo będzie ogłoszony przetarg na zakup tomografu komputerowego. Środki są zabezpieczone - informował dyrektor Jarosław Wrzoskiewicz, który wspomniał też o przebiegu szczepień przeciw Covid-19. - Mamy dwa punkty szczepień na ul. Żelaznej w Kielcach i w Nowinach. Po rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za realizację szczepień wiem, że przez wakacje liczba osób spadła. Teraz znowu widać, że wzrasta zainteresowanie szczepieniami. Znów coraz więcej osób się zapisuje.

O zmianach, które zaszły w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku informowała dyrektor Jolanta Rybczyk. - Od 15 września przyjęliśmy nowego chirurga, a od 1 listopada będzie u nas pracował nowy kardiolog. Dzisiaj najtrudniej jest zdobyć i utrzymać kadrę - mówiła dyrektor. Do końca dobiegają prace związane z projektem zakładającym zwiększenie efektywności energetycznej budynków lecznicy. W ramach inwestycji zainstalowano m.in. panele fotowoltaiczne, wymieniono oprawy oświetleniowe na energooszczędne typu LED z nowoczesnymi systemami zarządzania energią.

Spotkanie poprowadziła Irena Gmyr. W obradach wzięli udział starosta kielecki Mirosław Gębski, skarbnik powiatu Anna Moskwa oraz dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Dominika Kąsek.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów