Punkt kontroli autokarów - Bezpieczne ferie 2022

14 Stycznia 2022

Komenda Miejska Policji przypomina o możliwości sprawdzenia stanu technicznego autokarów. Poniżej komunikat w tej sprawie. W dniach 14- 30 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego zapraszają wszystkich do punktu kontroli autokarów. Wzorem lat ubiegłych, na parkingu przy stadionie piłkarskim na ul. Ściegiennego w Kielcach, w godzinach 6:00- 10:00 będzie można sprawdzić stan techniczny pojazdów, przewożących dzieci w czasie ferii zimowych. autobus

Ferie zimowe to idealny czas na odpoczynek i wyjazdy na obozy, wycieczki. Warto przed każdą podróżą  skierować autokar do punktu kontrolnego, gdzie funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach będą pełnić służbę w stałym punkcie kontroli autokarów od piątku 14 stycznia, codziennie w godz. 6:00 - 10:00. Nie ma konieczności wcześniejszego powiadomienia o chęci sprawdzenia pojazdu. Jeżeli jednak wyjazd odbywa się w innych godzinach, kontrolę można zgłosić pod nr tel. (47) 802-37-07, z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem.

Źródło: KMP Kielce

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów