Powiat kielecki poszukuje kandydatów do prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego

9 Listopada 2021

Małżeństwa posiadające umiejętności i predyspozycje wychowawcze, czułe na potrzeby dzieci, zapraszamy do podjęcia nowego wyzwania i poprowadzenia powiatowych placówek opiekuńczo-wychowawczych w gminie Łagów. Zdjęcie ilustracyjne

„Chcesz mieć fajną rodzinę?”- pod takim hasłem rozpoczyna się akcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, która ma na celu znalezienie nowych rodziców zastępczych.

- Oferujemy stabilną pracę i dobre warunki płacowe. Zapewniamy stałą pomoc i wsparcie w zakresie opieki i wychowania. Dodatkowo szkolenia podnoszące umiejętności wychowawczo-opiekuńcze oraz wsparcie psychologiczne i pedagogiczne - wylicza Anna Florczyk-Bielna, dyrektor PCPR w Kielcach.

W powiecie kieleckim działają dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego, w których łącznie przebywa 18 dzieci.

 - Mimo prowadzonej od kilku lat promocji rodzicielstwa zastępczego brak jest chętnych rodziców. Na terenie powiatu wzrasta liczba dzieci, które należy umieścić w pieczy zastępczej. Z otrzymanych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych planujemy wybudowanie trzech domów jednorodzinnych z przeznaczeniem na placówki opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci i młodzieży, w tym niepełnosprawnych - mówi Stefan Bąk, członek Zarządu Powiatu w Kielcach. Pozyskano już działkę pod inwestycję. Domy powinny powstać do końca 2022 roku.  

- Zachęcam mieszkańców powiatu dla których los dzieci nie jest obojętny i którzy czują, że mogą podjąć taką formę zatrudnienia do rozważenia możliwości zmiany swojego życia. Chcemy zapewnić dzieciom szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo, pełne spokoju, miłości, ufności i akceptacji - dodaje członek Zarządu Powiatu Stefan Bąk.

Placówkę może poprowadzić osoba, która ma m.in. co najmniej wykształcenie średnie, jest niekarana, posiada prawo jazdy kategorii B. Powiat oferuje zaplecze socjalne i czeka na osoby zainteresowane niesieniem pomocy potrzebującym dzieciom.

 Zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów 41 200 17 10, 41 200 17 06.

9 listopada przypada Światowy Dzień Adopcji. Ideą jest popularyzacja adopcji jako tworzenia rodziny dla potrzebujących jej dzieci. Światowy Dzień Adopcji obchodzony od 19. lat. Jego pomysłodawcą jest Hank Fortener, który stworzył fundację AdoptTogether, a sam dorastał w rodzinie adopcyjnej. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z ideą rodziny zastępczej, która jest formą opieki nad małoletnim dzieckiem, którego biologiczni rodzice są nieznani albo pozbawieni władzy rodzicielskiej lub którym ją ograniczono.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów