Ponownie otwarte i zapraszają w swoje progi

5 Lutego 2021
Sala Rycerska a w niej repliki uzbrojenia wojska polskiego.
 Sala Rycerska.

Kolejne atrakcje turystyczne w powiecie kieleckim znów są dostępne dla zwiedzających.

Po niemal trzymiesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną w kraju, od 1 lutego zabytkowa kamienica Niemczówka oraz atrakcje na Zamku Królewskim w Chęcinach są już dostępne dla turystów. W  Niemczówce można zobaczyć m.in. sięgającą XVII wieku belkę stropową, Salę Rycerską a w niej repliki uzbrojenia wojska polskiego od X do XVIII wieku, czy piwnice kamienicy, w których znajduje się obecnie Muzealna Izba Pana Wołodyjowskiego. Kamienica czynna jest codziennie od 8:00 do 16:00.

Udostępnione dla zwiedzających zostały też baszty widokowe i skarbiec Zamku Królewskiego w Chęcinach.

Turyści mogą zwiedzać również Pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W budynku zobaczymy galerię portretów rodzinnych, kolekcję broni bliskowschodniej i afrykańskiej, dary jubileuszowe, a także trofea myśliwskie podkreślające łowcze pasje autora W pustyni i w puszczy. Pałacyk otwarty jest - wtorek – niedziela w godz. 8.00 - 16.00 (poniedziałek - nieczynne).

Od 2 lutego otwarty został dworek Stefana Żeromskiego w Ciekotach. Obowiązują w nim nowe zasady zwiedzania (wtorek - piątek w godz. 9:00 – 16:00; sobota 10:00 – 16:00 - wejścia co godzinę; w dworku może przebywać jednorazowo 11 osób; obowiązek  zasłaniania nos i usta, dezynfekcji dłoni oraz noszenia rękawiczek jednorazowych dostępnych przy wejściu do budynku). Istnieje możliwość telefonicznej i e-mailowej rezerwacji (41 311 21 28 lub szklanydom@maslow.pl). W dworku możemy poznać historię młodości wybitnego pisarza.

 Od 3 lutego dla zwiedzających dostępna jest Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. Wystawa muzeum umieszczona jest w oryginalnym wnętrzu, które swym wystrojem nawiązuje do wnętrza kopalni. Jest to małe, profesjonalnie zaaranżowane muzeum. Ukazuje w przystępny sposób dzieje górnictwa i hutnictwa regionu chęcińskiego. W muzeum zobaczyć można m.in. średniowiecznego górnika podczas pracy, narzędzia jakimi posługiwali się dawni górnicy, kolekcję starych lamp górniczych, stare monety wybite z miedzi uzyskanej z tutejszych rud, odznaczenia górnicze, mundury górnicze, sztandary, atrapy materiałów wybuchowych. Godziny otwarcia w lutym: wtorek - piątek 10.00 - 17.00, sobota 10.00 - 17.00, niedziela - poniedziałek  nieczynne. Ostatnie wejście pół godziny przed zamknięciem.

Zwiedzane obiektów odbywa się w ścisłym reżimie sanitarnym.

Zdjęcia: FB/ Niemczówka - zabytkowa kamienica w Chęcinach

Ponownie otwarte i zapraszają w swoje progi Ponownie otwarte i zapraszają w swoje progi
7

Ponownie otwarte i zapraszają w swoje progi

Miniatury 10 zdjęć przedstawiające opisywane atrakcje turystyczne powiatu kieleckiego.

do góry
Z uwagi na zmianę operatora telefonicznego mogą wystąpić problemy z uzyskaniem połączenia z filiami Wydziału Komunikacji i Transportu. Za utrudnienia przepraszamy. Do 19 maja można wysyłać zgłoszenia do II Powiatowego Przeglądu "Chwalcie łąki umajone" Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów