Podpisanie porozumienia o współpracy z Politechniką Świętokrzyską
13 Czerwca 201613 czerwca 2016 roku to data, która przejdzie do historii zarówno Starostwa Powiatowego w Kielcach, jak i Politechniki Świętokrzyskiej.
To właśnie tego dnia, w imieniu jednostek, umowę o współpracy podpisał starosta kielecki – Michał Godowski z rektorem Politechniki Świętokrzyskiej – prof. dr hab. inż. Stanisławem Adamczakiem.
W spotkaniu wzięła również udział naczelnik Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Kielcach – Zofia Stelmasińska, kierownik Referatu Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami – Marcin Korba oraz dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki – dr hab. prof. PŚk Lidia Dąbek.
Umowa o współpracy przewiduje:
Udział przedstawicieli starostwa w zespole konsultacyjnym, działającym przy dziekanie Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, w celu formułowania opinii dotyczących doskonalenia procesu kształcenia studentów kierunków: geodezja i kartografia, inżynieria środowiska i odnawialne źródła energii, w tym przygotowania kadr na potrzeby administracji samorządowej.
Organizację konferencji, seminariów, sympozjów, spotkań i konsultacji w zakresie zagadnień dotyczących geodezji i kartografii, inżynierii środowiska oraz odnawialnych źródeł energii.
Współdziałanie w organizacji praktyk zawodowych studentom politechniki kierunków: geodezja i kartografia, inżynieria środowiska oraz odnawialne źródła energii w wydziałach i agendach starostwa, a także staży zawodowych studentów studiów niestacjonarnych.
Konsultacje w określaniu, związanej z powiatem kieleckim, tematyki prac dyplomowych studentów kierunków: geodezja i kartografia, inżynieria środowiska i odnawialne źródła energii, prac wykonywanych przez studenckie koła naukowe oraz organizację konkursów na najlepsze prace dyplomowe.
Współdziałanie w zakresie ubiegania się o środki finansowe w ramach różnych projektów, w tym finansowanych z środków Unii Europejskiej, przeznaczonych na realizację zadań dydaktycznych, podnoszenia jakości kształcenia oraz podwyższania kompetencji zawodowych absolwentów.
Wymianę informacji o seminariach, pokazach urządzeń i przyrządów, spotkań branżowych i warsztatów, organizowanych przez obie strony z uczestnictwem innych podmiotów.
Współdziałanie i wzajemną pomoc w podnoszeniu kwalifikacji pracowników obu stron.
Porozumienie zostało zawarte na czas nieokreślony.
