Obiekty w powiecie otwierają się dla turystów

15 Maja 2020
 Fot. Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Placówki muzealne, kulturalne i turystyczne w powiecie kieleckim stopniowo otwierają się dla zwiedzających. Wśród nich jest Zamek Królewski w Chęcinach.

Na moment otwarcia warowni turyści czekali od dawna. Już od blisko dwóch tygodni intensywnie dzwoniły telefony z pytaniami o możliwość zwiedzania. Od najbliższej soboty, 16 maja będzie można już wejść do chęcińskiego zamku, uwzględniając obostrzenia sanitarne. Na terenie warowni równocześnie będą mogły przebywać maksymalnie 133 osoby, nie wliczając w to obsługi. Zwiedzający proszeni są o zachowanie 2-metrowego dystansu między sobą. Obowiązkowe są maseczki, a zalecane również rękawiczki. Wprowadzono jeden kierunek zwiedzania, z wejściem od strony zachodniej i wyjściem od wschodu. Ze względów bezpieczeństwa część atrakcji pozostanie niedostępna do odwołania – wśród nich są m. in. przymierzanie zbroi i sesja fotograficzna na koniu. Na wieżę widokową będzie można wchodzić pojedynczo. Wyjątkiem będą tu rodziny i osoby mieszkające razem (maksymalnie 6 osób). Warownię będzie dostępna dla zwiedzających codziennie w godzinach 9.00-19.00 (13.30-14.30 przerwa techniczna).

Chęcińska "Niemczówka"

Także od soboty otwarta zostanie zabytkowa „Niemczówka” wraz z Muzealną Izbą Pana Wołodyjowskiego. Limit w kamienicy to 15 osób w tym samym czasie. Także tu wyznaczono kierunek zwiedzania i wprowadzono środki ostrożności. „Niemczówka” czynna będzie codziennie w godzinach 9.00-18.00.

Górnictwo w Miedziance

W sobotę, 16 maja po przerwie rusza Muzealna Izba Górnictwa Kruszcowego w Miedziance. Obiekt, w którym poznać można dzieje górnictwa i hutnictwa regionu Chęcińskiego czynny będzie w godzinach 10.00-17.00. Od wtorku do soboty muzeum będzie można zwiedzać od 10.00 do 17.00, a w niedzielę od 10.00 do 18.00.

Miniatury w Krajnie

Ponad 60 miniatur z całego świata w skali 1 do 25. Już od soboty, 16 maja znów będzie można obejrzeć najpiękniejsze zakątki z całego świata w Alei Miniatur w Krajnie. - Zwiedzanie tej atrakcji w Parku Rozrywki i Miniatur umożliwiamy w godzinach od 10.00 do 18.00. Jednorazowo będzie mogło tu przebywać do 200 osób. Do dyspozycji będą stacje dezynfekcji. Obowiązkowe będzie noszenie maseczki. Otworzymy również park spacerowy oraz strefę rowerków wodnych. Sprzęty te zostaną poddane odkażaniu po każdym użyciu – informuje Paweł Rzepecki z Sabatu Krajno. Punkty gastronomiczne będą oferowały posiłki wyłącznie na wynos. Na razie, ze względu na koronawirusa nieczynne są pozostałe atrakcje, w tym Park Linowy i Kino.

Karczma w Hucie Szklanej

W ten weekend nie zostanie otwarta Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, która kilka dni temu obchodziła 9-lecie swojej działalności. W sobotę i niedzielę, 16-17 maja w trybie „na wynos z odbiorem własnym” działać będzie tu jedynie Karczma - Izba Dobrego Smaku. Od poniedziałku będzie można już korzystać z sali i ogródka karczmy.

Wybierając się w ten weekend na wycieczkę, niezależnie od miejsca pamiętajmy, aby podczas zwiedzania unikać gromadzenia się i zachować wszelkie środki ostrożności.

Kolejne obiekty turystyczne otwarte Kolejne obiekty turystyczne otwarte
9

Obiekty w powiecie otwierają się dla turystów

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów