O metodach i narzędziach w kształceniu specjalnym

23 Maja 2022

Dziś w Starostwie Powiatowym w Kielcach rozpoczęły się warsztaty dla nauczycieli w ramach programu Akademia Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych. W spotkaniu biorą udział pedagodzy z Polski, Grecji, Portugalii i Chorwacji.

Z uczestnikami projektu spotkali się starosta kielecki Mirosław Gębski i wicestarosta Tomasz Pleban.

- Cieszę się, że gościmy Państwa na naszej pięknej ziemi. Mam nadzieję, że ten czas minie nie tylko na pracy nad wypracowaniem poradnika, ale i na poznaniu naszej kultury - mówił starosta Mirosław Gębski.

- Przygotowując program wizyty, staraliśmy się Państwu pokazać nasze zasoby edukacyjne, jak również przyrodnicze - dodał wicestarosta Tomasz Pleban.

Na początek uczestnicy warsztatów zaprezentowali dotychczas wypracowane materiały do poradnika dla nauczycieli oraz na platformę e-learningową. W programie pierwszego dnia szkolenia była także wizyta w szkole integracyjnej w Leszczynach.

Warsztaty potrwają do piątku, 27 maja. Jego uczestnicy odwiedzą jeszcze m.in. Centrum Rehabilitacyjne „Złota Rybka” w Strawczynku, Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie, Ośrodek Rewalidacyjno -Edukacyjno- Wychowawczy „Diament” w Kielcach czy Ośrodek Rehabilitacyjny w Polanice.  

Powiat kielecki jest koordynatorem realizowanego od 2019 roku międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+. Partnerami przedsięwzięcia są Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, powiatowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne w Bodzentynie, Chmielniku i Piekoszowie oraz Stowarzyszenie Ruchów Europejskich w Portugalii, Innovation Frontiers w Grecji oraz Średnia Szkoła Zawodowa Bedekovčina w Chorwacji. Głównym celem projektu jest wypracowanie modelu efektywnego rozwijania kompetencji kluczowych uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi poprzez podniesienie umiejętności zawodowych nauczycieli, specjalistów, konsultantów  w zakresie włączających form i metod nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania narzędzi ICT.

do góry
Ważna droga w Daleszycach do remontu Czekamy na zgłoszenia do nagrody Zapisy na rajd rozpoczęte Rada Seniorów na pierwszym posiedzeniu Bezpłatny autobus na Św. Krzyż Wakacyjne przerwy w pracy poradni Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów