Nowy rok akademicki Wszechnicy Świętokrzyskiej

5 Października 2015
Michał Godowski starosta kielecki podczas inauguracji roku akademickiego 

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach zainaugurowała rok akademicki 2015/2016. Gościem wydarzenia był starosta kielecki – Michał Godowski.

Uroczystość rozpoczęła się „Gaude Mater” w wykonaniu Chóru Kameralnego „Fermata” pod dyrekcją dr Ewy Robak. Przemówienie inauguracyjne wygłosił rektor prof. dr hab Mieczysław Adamczyk nt „Spotkanie dwóch powołań, czyli tajemnica przenikania religii i sztuki w osobowości Jana Pawła II". Najwybitniejszym studentom wyróżniającym się w nauce i w sporcie wręczono stypendia rektora „Primus inter pares”. Na koniec uroczystości odbył koncert kwartetu „All Antico”.

Wszechnica Świętokrzyska została powołana decyzją Ministra Edukacji Narodowej 15 czerwca 1994 roku. Pomysłodawcą, twórcą i pierwszym rektorem Uczelni jest prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk. Obecnie uczelnia kształci kilka tysięcy studentów na kilku kierunkach. Ważne miejsce w placówce zajmuje kultura fizyczna i sport. Uczelnia wykształciła ponad 20 olimpijczyków, wielu mistrzów świata i Europy, a także sportowców z czołowych klubów naszego województwa. Spektakularny sukces odniosła w 2010 roku reprezentacja Wszechnicy w piłce nożnej, zdobywając tytuł akademickiego wicemistrza Europy. Oferta edukacyjna Wszechnicy uzupełniona jest o propozycję studiów podyplomowych, kursów dokształcających i szkoleń, związanych merytorycznie z kierunkami studiów I i II stopnia.

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach zainaugurowała rok akademicki 2015/2016. Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach zainaugurowała rok akademicki 2015/2016.
16

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach zainaugurowała rok akademicki 2015/2016.

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach zainaugurowała rok akademicki 2015/2016.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów