Niepełnosprawni z województwa rywalizowali w tenisie stołowym

8 Września 2022

XII Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach. Wydarzenie oficjalnie otworzył Stefan Bąk członek Zarządu Powiatu w Kielcach. turniej tenisa stołowego

Do turnieju zgłosiło się dziesięć ekip z różnych ośrodków z województwa. Dwie wystartowały w zmaganiach po raz pierwszy: Warsztat Terapii Zajęciowej w Sędku oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim. Przy stole do tenisa stanęli również zawodnicy z lat ubiegłych z: WTZ w Gnojnie, WTZ w Osinach, Domu Pomocy Społecznej w Pińczowie, DPS w Słupi, DPS w Zborowie, WTZ w Zgórsku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zreczu Dużym i gospodarze z DPS Łagiewniki.

- Mam nadzieję, że to nie będzie tylko czysta rywalizacja, która też jest oczywiście potrzebna, ale przede wszystkim bardzo się cieszę, że możecie się tu spotkać, wy sportowcy - zawodnicy. Życzę dobrej zabawy, dobrego turnieju, pokonywania swoich słabości. Każdy z nas je ma, a pokonanie własnej bariery to również zwycięstwo. I tego Wam życzę - powiedział do zebranych przed rozpoczęciem rozgrywek Stefan Bąk.

Dyrektor DPS-u w Łagiewnikach przywitał zawodników i podziękował za wsparcie przekazane na organizację turnieju.

- Ze Starostwa Powiatowego w Kielcach otrzymaliśmy środki finansowe na organizację tego wydarzenia. To pieniądze na zadania realizowane w ramach pożytku publicznego. Dzięki nim możemy kontynuować to wydarzenie, które w tym roku odbywa się w randze wojewódzkiej już po raz dwunasty - przypomniał Jerzy Kulpiński.

Turniej rozgrywany był systemem pucharowym w kategoriach kobiet i mężczyzn, z podziałem na zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tenisem oraz tych, którzy w tej dyscyplinie sportowej mają już doświadczenie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach „Otwarte Serca”.

do góry
Specjalne programy zmniejszają bezrobocie Święto 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Muzyka ludowa zabrzmi w niedzielę w Jaworzni Kadra dowódcza 1. Dywizji Piechoty Legionów w starostwie Na zalewie w Cedzynie ma być bezpieczniej Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Szpital przy Prostej wykonuje badania prenatalne Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów