• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Najlepsi w Plauen!

Stoisko powiatu kieleckiego uznano za najładniejsze i najlepiej zorganizowane spośród wszystkich stoisk biorących udział w 22. Międzynarodowych Targach Rolnych w Plauen (Niemcy, Saksonia). W targach wzięło udział 13 krajów europejskich.

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Rolne w Plauen, na których powiat kielecki, jak co roku promował regionalne potrawy i wyroby. W tym roku gościom targów oferowaliśmy  wyroby wędliniarskie z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „WiR” z Łopuszna, miody z gospodarstwa Pasiecznego „RYŚ” Ryszarda Szymczucha z gm. Masłów oraz naturalne soki z firmy „Smaki Ogrodu” Edyty Kot z Bielin.

W otwarciu imprezy uczestniczyli przedstawiciele powiatu kieleckiego: starosta kielecki Michał Godowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach Paweł Gratka oraz naczelnik Wydziału Informacji i Promocji kieleckiego starostwa Anna Ciołak.

- Międzynarodowe Targi Rolne w Plauen są jedną z największych tego typu imprez w Europie, podczas której zaproszone kraje i regiony prezentują swoje największe rolnicze bogactwa i potencjał. Od lat powiat kielecki reprezentuje na nich nasz kraj - mówi starosta kielecki, Michał Godowski. – Dodam, iż ogromna liczba osób biorących udział w tej imprezie jest potwierdzeniem żywego zainteresowania rynku najnowszymi rozwiązaniami i trendami w produkcji produktów rolnych i spożywczych. Jednak cały czas jest grupa osób poszukujących tradycyjnych, lokalnych wyrobów. Warto dodać, iż wiele z prezentowanych produktów miało podczas targów swoje rynkowe premiery.

Podczas targów powiat kielecki zdobył jedną z najważniejszych nagród przyznawaną w organizowanych konkursach. Stoisko powiatu kieleckiego uznano za najładniejsze i najlepiej zorganizowane spośród wszystkich stoisk biorących udział w 22. Targach Rolnych.

- Konkurencja była ogromna – mówi starosta kielecki, Michał Godowski. - Oferowane na stoisku powiatowym produkty cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem. Warto dodać, iż powiat kielecki nagrodę za najładniejsze stoisko zdobył po raz drugi. Oczywiście jest to w równiej mierze zasługa naszych wystawców.

Powiat kielecki był jedynym reprezentantem Polski na tej międzynarodowej imprezie. W targach udział wzięło 13 krajów europejskich.

- Targi w Plauen to nie tylko bogata oferta i profesjonalnie przygotowana przestrzeń wystawiennicza. To także ważne i merytoryczne konferencje – dodaje Anna Ciołak.

Efekty współpracy dla powiatu kieleckiego

Udział w targach był także okazją do spotkań z władzami partnerskiego powiatu Vogtland. - Po raz kolejny nawiązaliśmy dobrze rokujące kontakty, a także odświeżyliśmy te dotychczasowe – mówi starosta. - Jesteśmy przekonani, że obecność na targach w Plauen to dobra strategia. Już teraz wiem, że starosta Oelsnitz chce nawiązać współpracę kulturalno – gospodarczą z jedną z naszych gmin powiatu kieleckiego.

Dyrektor PZD dodaje: - Podczas trzech dni poznałem wiele nowości i nowatorskich rozwiązań logistycznych związanych z utrzymaniem i rozbudową dróg – dodaje Paweł Gratka.

Przy okazji pobytu w Plauen, starosta kielecki wręczył staroście powiatu Vogtland Rolfowi Keil obraz - odlew panoramy Św. Krzyża z limitowanej edycji, wykonany przez Arkadiusza Latosa. - To prezent z okazji otwarcia nowej siedziby tamtejszego urzędu – mówi starosta kielecki.

następna porzednia powrót do listy aktualności