• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę - Wydział Komunikacji i TransportuTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
14 stycznia

NABÓR WNIOSKÓW O ZORGANIZOWANIE STAŻU

zdjęcie: pixabay

Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach informuje, że od dnia 15.01.2021 r., rozpoczyna nabór wniosków o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu:

1. w ramach projektu pn. "Aktywizacja zawodowa osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie kieleckim (VII)", współfinansowanego
    z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 (RPO WŚ).

W ramach powyższego naboru planujemy utworzyć 80 stanowisk stażowych.

Umowy o zorganizowanie stażu będą zawierane na okres nie dłuższy niż 6 miesięcy.

W ramach projektu RPO WŚ uczestnikiem projektu korzystającym ze wsparcia może być osoba, spełniająca łącznie poniższe warunki:

• jest powyżej 29 roku życia (w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie ukończyła 30 rok życia);
  • jest zarejestrowana jako osoba bezrobotna w Powiatowym Urzędzie Pracy
    w Kielcach,
  • posiada przygotowany przez doradcę klienta Indywidualny Plan Działania,
  • znajduje się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli należy do jednej
    z poniższych grup:
  • osoba po 50 roku życia (w dniu rozpoczęcia udziału w projekcie ukończyła 50 rok życia),
  • kobieta,
  • osoba z niepełno sprawnościami.
  1. w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w  powiecie kieleckim (VII)” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER).

W ramach powyższego naboru planujemy utworzyć 80 stanowisk stażowych.

Uczestnikiem projektu POWER może być osoba od 18 do 29 roku życia zarejestrowana
w PUP w Kielcach i posiadająca przygotowany Indywidualny Plan Działania, w tym
w szczególności osoba bez pracy, która nie uczestniczy w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).

Zgodnie z definicją przyjętą w PO WER 2014 – 2020, osobą z kategorii NEET jest osoba młoda w wieku do 29 lat, która spełnia łącznie trzy warunki:

1.nie pracuje (tj. jest bezrobotna lub bierna zawodowo),
2.nie kształci się (tj. nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbuje obowiązek szkolny lub nauki),
3.nie szkoli (tj. nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy. W procesie oceny czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni).

W procesie oceny, czy dana osoba się nie szkoli, a co za tym idzie kwalifikuje się do kategorii NEET, należy zweryfikować czy brała ona udział w tego typu formie aktywizacji, finansowanej ze środków publicznych w okresie 4 tygodni przed rozpoczęciem udziału w projekcie.

Wśród grupy osób do 29 roku życia priorytetowe osoby to:

1. osoby bezrobotne niepełnosprawne tj. osoby posiadające odpowiednie orzeczenie lub inny dokument poświadczający stan zdrowia, w świetle przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2011r. Nr 127 poz.721 z późn.zm), a także osoby
    z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r.
    o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. 2011 Nr 231 poz.1375 z późn.zm).
  2. osoby długotrwale bezrobotne:
  • w przypadku osób do 25 roku życia osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres co najmniej 6 miesięcy;
  • w przypadku osób w wieku 25 lat lub powyżej, osoba pozostająca bez zatrudnienia nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy;

W celu obliczenia okresu pozostawania bez zatrudnienia należy brać pod uwagę faktyczny czas pozostawania bez pracy, w tym również okres przed rejestracją w urzędzie.

1. osoby o niskich kwalifikacjach:
  • osoby posiadające wykształcenie na poziomie niższym niż podstawowe, podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.
  1. w ramach środków Funduszu Pracy.

W ramach powyższego naboru planujemy utworzyć 40 stanowisk stażowych.

Uwaga!

Wypełnione przez organizatorów stażu wnioski prosimy o wrzucanie do skrzyni znajdującej się przed wejściem do Urzędu.

Regulamin określający zasady organizacji staży dla osób bezrobotnych oraz druki wniosku o zorganizowanie stażu dostępne są siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy Kielcach oraz na stronie internetowej TUTAJ.