• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
05 grudnia

Mikołajkowy Turniej Strzelecki

Wicestarosta kielecki Zenon Janus uczestniczył w otwarciu Mikołajkowego Turnieju Strzeleckiego.

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie oraz ULKS „Jodła” Bodzentyn we współpracy z KS „Mechanik” w Kielcach był organizatorem Sportowego Turnieju Strzeleckiego pod honorowym patronatem Starosty Kieleckiego. Imprezę zaszczycił swoją obecnością Wicestarosta Kielecki Pan Zenon Janus.

- To bardzo ciekawy sposób promowania naszej szkoły oraz strzelectwa sportowego wśród mieszkańców powiatu, jaki i województwa świętokrzyskiego. Sportowe zmagania pozytywnie wpływają na koncentrację i dyscyplinę ucznia – mówił wicestarosta.

Ponad czterdziestoosobową grupę zawodników stanowili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie z klas mundurowych wraz z opiekunami dyrektor szkoły Magdaleną Tusień-Kuzką, Ryszardem Wydrzyńskim, Robertem Telką i Marcinem Lesiszem. W zawodach wzięli również udział kadeci klasy o kierunku bezpieczeństwo narodowe z PZS w Chmielniku pod opieką pana Mariusza Bieleckiego.

Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w trzech grupach w konkurencji strzelania z karabinku kbks z pozycji leżącej. Przystępując do strzelania, każdy z zawodników zakładał czerwoną czapkę Mikołaja, co dodatkowo podkreślało nastrój wydarzenia. Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie i zyskali kolejne doświadczenie związane z pasją i zainteresowaniami strzeleckimi.

W kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych zwyciężały uczennice Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie: I miejsce Edyta Niewczas, II miejsce Aleksandra Staszewska, III miejsce Joanna Jankowicz. W kategorii chłopców szkół ponadpodstawowych zwyciężali: I miejsce Kacper Zygadlewicz Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie, II miejsce Patryk Banach, III miejsce Jakub Ciba z Powiatowego Zespół Szkół w Chmielniku. W kategorii open wyniki przedstawiały się następująco: I miejsce Adam Pocheć absolwent Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie, II miejsce Marcin Lesisz nauczyciel wychowania fizycznego Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie, III miejsce Ernest Niemaszewski absolwent Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie.

Szkoła od dłuższego czasu stara się o odbudowanie sportowej strzelnicy otwartej. Powstał już projekt zagospodarowania terenu przy Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie w skład którego wchodzą również sportowe boiska wielofunkcyjne oraz altana z miejscem na ognisko. Projekt odbudowy strzelnicy został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2018 w Bodzentynie. „Chcemy podtrzymywać wieloletnią sportową tradycję naszej szkoły i miasta. W planach mamy uruchomienie nowych kierunków kształcenia związanych z obroną narodową. Modernizacja strzelnicy i rozbudowa kompleksu sportowego mieszczącego się przy szkole przyczyni się do podniesienia sportowego charakteru Bodzentyna, który na arenie krajowej, niejednokrotnie kojarzony jest z sukcesami odniesionymi w sportach strzeleckich i obronnych” – powiedziała p.o. dyrektora szkoły p. Magdalena Tusień-Kuzka.

Turniej zorganizowanych został przez Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie i Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „ Jodła” Bodzentyn. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta kielecki Michał Godowski.

następna porzednia powrót do listy aktualności