do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
05 grudnia
2017

Kreatywność juniorów nagrodzona

 

Salon kosmetyczny i hotel dla zwierząt w Chmielniku, Centrum Kosmiczne w Strawczynie, Księgarnia „Cichy kącik” w Nowej Słupi czy aplikacja S-O-School w Bielinach – biznes plany takich przedsięwzięć przygotowali gimnazjaliści na konkurs „Junior+Przedsiębiorczość=Sukces.

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach rozstrzygnęliśmy konkurs Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach na najciekawszy biznesplan, zorganizowanego dla uczniów w ramach Powiatowych Targów Pracy.

Warto dodać, iż to trzecia edycja tego konkursu. Pierwsza odbyła się w 2015 roku i wygrała grupa młodzieży z Gimnazjum w Rakowie za biznesplan: Zakład fryzjerski „U Rudej”. W drugiej edycji konkursu wygrał biznesplan pt: Paintball”, przygotowany przez uczniów klasy III d Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mniowie.

W tym roku kapituła konkursowa, w której skład weszli: starosta kielecki Michał Godowski, dziennikarz redakcji "Echa Dnia" Paweł Więcek, dyrektor Biura Reklamy i Promocji radia eM Kielce Paweł Michalec oraz koordynator Powiatowych Targów Pracy Krzysztof Smolarczyk również miała nie lada orzech do zgryzienia.

Decyzją kapituły pierwsze miejsce zajęła praca uczniów klasy 2 c z Gimnazjum im. Generała Kazimierza Tańskiego w Chmielniku.

Starosta kielecki - Michał Godowski podkreślił, iż pomysły gimnazjalistów na biznesplany były bardzo przemyślane, niezwykle merytorycznie przygotowane. - Pomysły są innowacyjne, kreatywne, dostosowane do lokalnego rynku - powiedział starosta kielecki. - Cieszę się, że konkurs Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach wzbudził w młodzieży taką kreatywność. Ucząc się przedsiębiorczości, uczymy się poruszania się w trudnym świecie finansów. To ważne, by w dzisiejszych czasach mieć pomysł na życie i skutecznie go realizować – powiedział.

Starosta podziękował także nauczycielom, którzy zachęcili młodzież do pracy i sami też oddawali swój cenny czas na współpracę z młodzieżą.

Przewodniczący kapituły, Paweł Więcek, przyznał, iż komisja była pod dużym wrażeniem tego, co zostało w tych projektach zawarte. Jak podkreślił, pomysł uczniów z Chmielnika był najlepszy. 

 - Doceniliśmy wkład pracy w przygotowaniu tego biznes planu. Wszystko jest policzone, opisane, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że projekt uczniów z Chmielnika był najlepszy i od razu można go wcielać w życie na terenie każdej gminy naszego województwa. To jest kawał dobrej i solidnej pracy – powiedział dziennikarz.

Biznesplan „Salon kosmetyczny i hotel dla zwierząt „Zwierzęcy Raj” wykonali uczniowie klasy 2 c pod czujnym okiem Zofii Kłonickiej.

- Cała klasa miała różne pomysły. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pomysł ze zwierzętami. Uczniowie z wielką chęcią przystąpili do jego realizacji – powiedziała Zofia Kłonicka. Nauczyciel dodała, że w szkole prowadzi zajęcia z przedsiębiorczości. – Uczę zasad przedsiębiorczości, wyrabiania przekonania, że można chcieć zrobić coś więcej.

 - Celem naszego działania jest wprowadzenie na rynek nowoczesnego obiektu, który będzie oferował usługi kosmetyczne, zdrowotne i pielęgnacyjne dla zwierząt domowych – powiedział Michał Todorowski z klasy IIc. - Pragniemy również zaproponować hotel dla pupili. Propozycja nasza wynika z zapotrzebowania na takie usługi w dzisiejszych czasach, gdyż zwierzęta domowe są dla ludzi bardzo ważne. A salon pielęgnacyjny to idealny sposób na biznes dla miłośników zwierząt. Psi hotel jest dobrym rozwiązaniem, gdy musimy na jakiś czas zostawić naszego pupila pod dobrą opieką.

Koleżanka Michała - Weronika Borek dodaje, że w hotelu przewidziano także część luksusowa dla zwierząt. - Hotel ma boks, wybieg i spa. Mało jest takich obiektów w naszym województwie.

Jak przyznają uczniowie, najtrudniejsze było szczegółowe wyliczenie spraw budowlanych. Mieliśmy chwile zwątpienia, ale jak widać warto walczyć do końca – mówili zadowoleni.

W tym roku konkurs rozszerzono o konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód” skierowany do dzieci klasy I i II. Najładniejszą pracę wykonała Julia Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej w Krajnie.

- Urzekła nas różnorodność techniki wykonania, jest wyklejanka, elementy modeliny, plasteliny, jest kolorowo, a przede wszystkim Julia chce wykonywać szlachetny zawód nauczyciela – powiedział Paweł Więcek.

Starosta dodał, iż wszystkie prace są piękne, estetyczne wykonane i wszystkie zasługują na wyróżnienie.

Małgorzata Kaleta, wychowawczyni Juli dodała że dla dzieciakó to był pierwszy i tak ważny debiut.  

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner