Komfortowo i za darmo autobusem na Św. Krzyż

3 Lipca 2024

Bezpłatny autobus dowiezie turystów do najstarszego polskiego sanktuarium. Od najbliższej soboty (6.07), w każdą sobotę i niedzielę odbędą się dwa kursy z Kielc na Św. Krzyż i dwa w przeciwnym kierunku. Autobus na Św. Krzyż

Przejazdy są organizowane i finansowane przez Urząd Marszałkowski i Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.  

Autobus zatrzymuje się na jedenastu przystankach.  Trasa została opracowana w taki sposób, aby umożliwić turystom dotarcie nie tylko na Święty Krzyż, ale również m.in. do Świętej Katarzyny, Parku Legend w Nowej Słupi i Świętokrzyskiej Zagrody Kultury w Hucie Szklanej. Podczas podróży, pasażerom będzie towarzyszył przewodnik, który opowie o mijanych atrakcjach i pokaże najciekawsze miejsca na Świętym Krzyżu.

Turystyczny autobus jest wyposażony w klimatyzację, wygodne fotele i ekrany, na których wyświetlane są filmy promujące region.

Przejazdy są bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja na stronie internetowej www.swietokrzyskie.travel. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 5 miejsc na jeden kurs.

• pierwszy kurs w sobotę i w niedzielę: godz. 9.00 z Kielc / 12.00 ze Św. Krzyża
• drugi kurs w sobotę i niedzielę: godz. 13.50 z Kielc / 17.20 ze Św. Krzyża

Rozkład jazdy

do góry
Ważna droga w Daleszycach do remontu Czekamy na zgłoszenia do nagrody Zapisy na rajd rozpoczęte Rada Seniorów na pierwszym posiedzeniu Bezpłatny autobus na Św. Krzyż Wakacyjne przerwy w pracy poradni Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów