Kolejne umowy na realizację dróg powiatowych podpisane!

25 Listopada 2021

Ulice Kościelna i Wolna w Promniku oraz Spacerowa w Strawczynie zostaną rozbudowane. Na ten cel pozyskaliśmy dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Podpisaliśmy kolejne umowy na rozbudowy dróg powiatowych

Umowy na realizacje dwóch zadań w gminie Strawczyn podpisał z wykonawcami starosta kielecki Mirosław Gębski. Obecni byli członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk, Cezary Majcher, Mariusz Ściana, wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, radni powiatowi Krzysztof Soboń i Łukasz Woźniak oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach Zbigniew Wróbel.

W ramach planowanych inwestycji rozbudowana zostanie droga powiatowa nr 0492T, to jest ulica Spacerowa w Strawczynie i ul. Kościelna w Promniku. Prace będą prowadzone na dwóch odcinkach, których łączna długość wyniesie 1 kilometr 273 metry. Roboty budowlane obejmą poszerzenie jezdni, wykonanie poboczy, systemu odwodnienia terenu i zjazdów indywidualnych z kostki betonowej, oczyszczenie i udrożnienie istniejących rowów. Przeprowadzona zostanie także korekta promienia skrętu na skrzyżowaniu z DP 0487T. Wybudowany zostanie też chodnik.

-  Gmina Strawczyn jest kolejną gminą powiatu kieleckiego, w której poprawi się bezpieczeństwo użytkowników drogi, jak i pieszych. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy rządowe wsparcie w wysokości 1 077 917 zł - mówi starosta Mirosław Gębski. 

Realizowane będzie też zadanie dotyczące poprawy komunikacji i bezpieczeństwa na drodze powiatowej nr 0488T, to jest ul. Wolna w Promniku. Prace budowlane będą prowadzone na całej długości drogi. W ramach inwestycji droga zostanie m.in. wzmocniona, poszerzona do szerokości 5,5 m. Ponadto powstaną przejścia dla pieszych i zjazdy indywidualne do posesji. Droga zyska też system odwodnienia. Wzdłuż niej wybudowany będzie chodnik.      

- Koszt tej inwestycji to 563 611 zł, z czego 290 100 zł to rządowe dofinansowanie. Dzięki środkom Funduszu Rozwoju Dróg możemy realizować wiele drogowych zadań na terenie powiatu i poprawiać komfort jazdy i bezpieczeństwo - dodaje Cezary Majcher, członek Zarządu Powiatu w Kielcach.

Obie inwestycje powinny zakończyć się do końca 2022 roku. Realizowane będą w formule „zaprojektuj i wybuduj”. 

- Obecnie na terenie gminy Strawczyn jest w trakcie realizacji inwestycja w miejscowości Oblęgór. Trzy tygodnie temu rozpoczęliśmy prace. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość - dodaje członek Zarządu Cezary Majcher. Rozbudowa drogi powiatowej nr 0487 T w miejscowości Ruda Strawczyńska, Kuźniaki, Hucisko, Oblegór, Chełmce, Promnik to inwestycja wieloletnia na łączną kwotę ponad 11 mln zł.

Podpisaliśmy kolejne umowy na rozbudowy dróg powiatowych (1) Podpisaliśmy kolejne umowy na rozbudowy dróg powiatowych (1)
11

Kolejne umowy na realizację dróg powiatowych podpisane!

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów