Jubileusz strażaków z Bilczy

5 Sierpnia 2021

Wicestarosta kielecki Tomasz Pleban wziął udział w uroczystościach jubileuszowych Ochotniczej Straży Pożarnej w Bilczy. jubileusz OSP

Spotkanie było wyjątkowe, bo oprócz obchodów jubileuszu 95-lecia jednostki, dokonano oficjalnego otwarcia nowej remizy. Uroczystości rozpoczęły się od mszy w Kościele pw. Św. Kazimierza w Bilczy. Po nabożeństwie uczestnicy spotkania przeszli do nowopowstałej strażnicy.

W tym wyjątkowym dla strażaków z Bilczy dniu obecni byli parlamentarzyści, samorządowcy z regionu, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych.

Powiat kielecki reprezentował wicestarosta Tomasz Pleban, który wręczył druhom z Bilczy list gratulacyjny oraz statuetkę Świętego Floriana. Złożył również strażakom życzenia bezpiecznej służby i podziękowania za dotychczasową oddaną pracę na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Nowa strażnica w Bilczy ma 1 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Inwestycja kosztowała blisko 4,6 mln zł, z czego 2 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Poprzednia remiza musiała zostać wyburzona pod budowę nowej drogi. Nowa powstała w niespełna rok.

Podczas uroczystości strażakom wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Spotkanie jubileuszowe zakończyło się defiladą.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów