Jarmark Świętokrzyski - wspaniałe atrakcje i bezpłatny transport!

13 Maja 2024

Już w niedzielę, 26 maja po raz XVII na Świętym Krzyżu odbędzie się Jarmark Świętokrzyski, który jak zwykle będzie obfitował w wiele wspaniałych atrakcji. W dniu jarmarku uczestnicy mogą liczyć na bezpłatny transport z Huty Szklanej na Święty Krzyż.Jarmark Świętokrzyski 2024

„Tradycja z gór wypływa...”- pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Jarmark Świętokrzyski na Świętym Krzyżu.

To wydarzenie pokazujące dorobek i potencjał kulturowy powiatu kieleckiego, dlatego każdego roku nie brakuje tradycyjnej ludowej muzyki, regionalnych przysmaków i rękodzieła artystycznego - a to wszystko w sercu Gór Świętokrzyskich, na przyklasztornych błoniach na Świętym Krzyżu.

Na scenie zobaczymy: występy ludowe artystów z Gminy Bieliny i Nowa Słupia, Zespół Pieśni i Tańca ze Strawczynka, Zespół Pieśni i Tańca Piekoszowianie.

Gościnnie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Lipowianie” z Żywiecczyzny.

Wydarzenie rozpocznie uroczysta procesja sprzed Bazyliki Mniejszej na Błonia, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta polowa o godz. 12.00.

W tym dniu nie zabraknie również stoisk promocyjnych gmin powiatu kieleckiego z rzemiosłem artystycznym i regionalną kuchnią. Na jarmarku pojawi się także wielu wystawców rękodzieła ludowego z regionu świętokrzyskiego.

Ci, którzy zechcą wziąć udział w wydarzeniu i skorzystać z przygotowanych atrakcji mogą liczyć w dniu jarmarku, 26 maja na bezpłatny transport kursujący wahadłowo z parkingu w Hucie Szklanej na Święty Krzyż, w godzinach 11:00 -15:00.

                                PROGRAM

11:40 Procesja sprzed Bazyliki Mniejszej na Błonia

12:00 Msza Święta polowa

13:00 - 16:30 Prezentacje artystyczne:

  •  Występy ludowe artystów z Gminy Bieliny i Nowa Słupia
  •  Zespół Pieśni i Tańca ze Strawczynka
  •  Zespół Pieśni i Tańca Piekoszowianie
  •  Goście z Żywiecczyzny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie

Atrakcje towarzyszące:

. prezentacja sprzętu wojskowego

. rękodzieło ludowe wielu wystawców z regionu świetokrzyskiego

. stoiska promocyjne gmin powiatu kieleckiego

ZAPRASZAMY!!!

do góry
W piątek (31.05) Starostwo Powiatowe w Kielcach nieczynne dla interesantów Trwa nabór do Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego Starostwo Powiatowe będzie pracować dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów