IPN o sfałszowanych wyborach w województwie kieleckim

14 Stycznia 2022

Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach zaprasza 19 stycznia o godz. 17.00 na panel dyskusyjny z okazji 75. rocznicy sfałszowanych wyborów do Sejmu w województwie kieleckim.Zdjęcie ilustracyjne

 Dyskusja z udziałem dr. hab. prof. UJK Grzegorza Miernika z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz dr Marzeny Grosickiej i dr. Ryszarda Śmietanki - Kruszelnickiego z Delegatury IPN w Kielcach odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” przy ul. Warszawskiej 5 w Kielcach.

Uczestnicy spotkania rozmawiać będą o tym w jaki sposób komuniści wprowadzali w Polsce swoje rządy i dlaczego musieli sfałszować wybory aby sięgnąć po władzę. Przedstawione zostaną postawy społeczeństwa Kielecczyzny po zakończeniu II wojny światowej oraz w okresie wyborów do Sejmu. Prelegenci omówią sytuację polityczną województwa kieleckiego w okresie powojennym, działalność opozycyjnego Polskiego Stronnictwa Ludowego, a także przebieg i wyniki wyborów do Sejmu Ustawodawczego. Poruszona zostanie również kwestia możliwości oddziaływania podziemia niepodległościowego na tym terenie po zakończeniu okupacji niemieckiej oraz na przełomie 1946 i 1947 r.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów