I Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka

27 Maja 2022

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zagnańsku odbyły się powiatowe eliminacje do I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. W tym sportowym wydarzenie uczestniczyło ponad 300 dzieci z przedszkoli z powiatu kieleckiego. Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonali starosta kielecki Mirosław Gębski, wójt gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach Zbigniew Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Marzanna Moćko oraz prezes Akademii Sportu Grzegorz Stępień.

Uroczystego otwarcia Olimpiady dokonali starosta kielecki Mirosław Gębski, wójt gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach Zbigniew Wojciechowski, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Marzanna Moćko oraz prezes Akademii Sportu Grzegorz Stępień.

- Dziś nie tylko chodzi o rywalizację i grę fair play, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. I tego wam życzę - powiedział starosta Mirosław Gębski.

W zawodach sportowych wzięło udział 15 drużyn reprezentujących gminy: Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Piekoszów, Łagów, Łopuszno, Miedziana Góra, Strawczyn, Mniów, Morawica, Nowa Słupia, Pierzchnica, Nowiny i Zagnańsk.

Celem turnieju było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej i odporności psychicznej dzieci, jak również wdrażanie do przestrzegania reguł w zawodach sportowych. Wśród konkurencji Olimpijskich znalazły się m.in.: bieg z pałeczką sztafetową, toczenie piłki lekarskiej, rzut woreczkami do koła hula-hop oraz tor przeszkód.

Najlepsze drużyny będą reprezentować nasz powiat 8 czerwca podczas etapu wojewódzkiego.

Organizatorem Olimpiady jest Kuratorium Oświaty w Kielcach. Starostwo Powiatowe w Kielcach wsparło wydarzenie nagrodami. 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów