do góry

 • Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
29 czerwca
2020

Gmina Masłów wygrała „Bitwę o wozy”

 

Gmina Masłów okazała się najaktywniejszą gminą w województwie i to ona otrzyma nowy wóz strażacki. – Samochód trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej. To nagroda za najwyższą frekwencję w pierwszej turze wyborów wyborach prezydenckich – mówi starosta kielecki, Mirosław Gębski.

Gmina Masłów odnotowała najwyższą frekwencję (zagłosowało 68,98 proc. uprawnionych) województwie świętokrzyskim w niedzielnych wyborach prezydenckich. W związku z tym otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy, którego wartość to blisko 800 tysięcy złotych! To efekt akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Bitwa o wozy”. W gminie Masłów do urn poszło 68,98% uprawnionych!

W spotkaniu ze strażakami, podczas którego przekazano tę informację uczestniczyli m. in. starosta kielecki, Mirosław Gębski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, poseł Krzysztof Lipiec, wójt gminy Tomasz Lato oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, Grzegorz Piwko, który jest jednocześnie druhem ochotnikiem tej jednostki. Obecny był zarząd gminny OSP w Masłowie oraz zarząd OSP Wola Kopcowa.  

Starosta kielecki od kilkunastu dni mocno zachęcał wszystkich mieszkańców powiatu kieleckiego do uczestnictwa wyborach. Na spotkaniu przed remizą OSP Wola Kopcowa nie krył radości, że to właśnie gmina Masłów zwyciężyła w akcji „Bitwa o wóz”.

- Cieszę się, że wóz strażacki trafił do jednej z gmin powiatu kieleckiego, do jednostki tak prężnie działającej w naszym regionie – przyznał.

Starosta podkreślił, że kolejnym powodem do dumy, jest to, że najbliższe jemu gminy zawalczyły o najwyższą frekwencję. – Trzy najlepsze wyniki frekwencyjne w całym województwie to jest mój okręg wyborczy: Masłów, Miedziana Góra i Zagnańsk. Dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy udali się do lokali wyborczych i oddali swój glos.

Słowa uznania dla mieszkańców gminy Masłów złożył Tomasz Lato, wójt gminy Masłów. – Wybory to akt demokracji i patriotyzmu. Wygrywając, nasi mieszkańcy po raz kolejny pokazali, że zawsze można na nich liczyć. Pokazali, że to co się dzieje w samorządzie jest dla nich ważne.

Jak podkreślił włodarz gminy, wspólnie z zarządem gminnym OSP zdecydowano, że wóz strażacki trafi do OSP Wola Kopcowa. - To jedna z pięciu jednostek na terenie gminy Masłów, która bardzo prężnie działa. Ta jednostka na samochód zasłużyła szczególnie, bo to właśnie w tym obwodzie zanotowano najwyższą frekwencję  gminie, która wyniosła 72,39 procent i była najlepsza spośród wszystkich dziewięciu obwodów na terenie gminy.

 - „Bitwa o wozy” strażackie zakończyła się sukcesem. Do każdego województwa trafi jeden po jednym wozie strażackim – podkreślił poseł Krzysztof Lipiec, który gratulował dziś strażakom ochotnikom z Woli Kopcowej. Dodał, że demokracja w Polsce kwitnie i mimo przeciwności losu, odpowiedzialność obywateli za państwo i władzę okazała się być najwyższa wartością.

Wojewoda Zbigniew Koniusz powiedział strażakom z Woli Kopcowej, że dali wyraz temu, że są dojrzałym społeczeństwem.  – Nie tylko wygraliście samochód, ale daliście piękną naukę dla swoich dzieci. Uczycie, młode pokolenia tego, że najważniejsze w życiu to jest podejmowanie ważnych decyzji. I taką jest pójście na wybory.

Za ogromne zaangażowanie dziękowali także Piotr Zegadło, komendant gminny OSP i przewodniczący Rady Gminy, Grzegorz Mazur, komendant OSP Wola Kopcowa i Maciej Janik, naczelnik OSP Wola Kopcowa.

 - Cieszymy się niezmiernie, nowy sprzęt nam się bardzo przyda - mówi Grzegorz Mazur, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej. – Nasza jednostka zgłoszona jest do Krajowego Systemu Ratowniczego-Gaśniczego, dlatego nowy samochód będzie służył nie tylko lokalnej społeczności, lecz także mieszkańcom całego powiatu kieleckiego.

 Gratulujemy mieszkańcom, którzy pokazali, jak ważna jest dla nich demokracja!

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner