Ekolodzy nagrodzeni

17 Maja 2016

Starosta Kielecki Michał Godowski oraz członek Zarządu Powiatu w Kielcach, Marek Kwiecień wręczyli nagrody w konkursach ekologicznych : „Azbest bez tajemnic" i „Segreguj razem z nami - butelki typu PET oraz papier”.

Na Konkurs „Azbest bez tajemnic” wpłynęło 39 prac z 10 placówek oświatowych z terenu całego powiatu. Na swoich plakatach promujących dobre praktyki podczas usuwania azbestu, uczniowie różnymi technikami przedstawili informacje o szkodliwości wyrobów zawierających azbest, odnieśli się także do obowiązków, jakie spoczywają na mieszkańcach i instytucjach.

W konkursie „Azbest bez tajemnic” miejsca na podium zajęli :

I miejsce - Elżbieta Pastuszko z Zespołu Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum w Kajetanowie, II miejsce - Klaudia Siadul z Gimnazjum w Oblęgorku, III miejsce - Wiktoria Matałowska z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sukowie, Wyróżnienie - Mateusz Flis z Publicznego Gimnazjum przy Gminnym Zespole Szkół w Łagowie, Lena Kozera z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Nowej Słupi

W konkursie „Segreguj razem z nami - butelki typu PET oraz papier” uczestniczyli uczniowie z 19 szkół podstawowych z terenu powiatu kieleckiego.

Najwięcej surowców wtórnych w konkursie Segreguj razem z nami - butelki typu PET oraz papier” w przeliczeniu na jednego ucznia zebrały Szkoły:

I miejsce - Zespół Placówek Oświatowych w Jaworzni gm. Piekoszów - 20 999 kg, co w przeliczeniu na jednego ucznia wyniosło 161,53 kg; II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Radomicach gm. Morawica – 4 050 kg, co w przeliczeniu na jednego ucznia wyniosło 144,65 kg; III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedzynie gm. Górno – 18 771 kg, co w przeliczeniu na jednego ucznia wyniosło 128,57 kg

W kategorii indywidualnej konkursu - „Segreguj razem z nami - butelki typu PET oraz papier” najlepszym „zbieraczem” został Tomasz Krajcarz z V klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cedzynie, który zebrał 6106 kg odpadów, w tym 5939 kg makulatury i 167 kg PET. Kolejne miejsca zajęli:

  • Klaudia Frydrych z Zespołu Szkół w Ćmińsku zebrała – 3 350  kg makulatury.
  • Zuzanna Dudek z Zespołu Placówek Oświatowych w Jaworzni zebrała – 2 500 kg makulatury.
  • Bartłomiej Snoch z Zespołu Placówek Oświatowych w Jaworzni zebrał – 2 456 kg makulatury.
  • Stanisław Cemborowski z Zespołu Placówek Oświatowych w Jaworzni zebrał – 2 180 kg makulatury.
  • Filip Błach z Zespołu Szkół w Ćmińsku zebrał – 2 150  kg makulatury.
  •  Michał Żak z Zespołu Szkół w Ćmińsku zebrał – 1 820 kg makulatury.
  • Jakub Skórski z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cedzynie zebrał 1 507 kg odpadów, z czego 1465 kg makulatury i 42 kg butelek PET.
  • Julia Zych ze Szkoły Podstawowej w Łukowej zebrała 1 470 kg makulatury.
  • Mateusz Duda ze Szkoły Podstawowej w Mójczy zebrał 1 075 kg odpadów, z czego 1 026 kg makulatury i 49 kg butelek PET.

W ciągu 12 lat trwania Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie”. Uczniowie ze szkół podstawowych zebrali w sumie ponad 824 tony odpadów, z czego 775 ton stanowił papier, a 49 ton butelki typu PET. Tym samym uratowali 16 566 drzew i oddali do punktów skupu prawie milion sto jedenaście tysięcy sztuk plastikowych butelek.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów