Docenimy zasłużonych dla powiatu

12 Października 2021

Swoją pracą i wybitnymi osiągnięciami przyczyniają się do rozwoju miejsca, w którym mieszkamy. Sprawiają, że wokół żyje się lepiej, upowszechniają dorobek naszej małej Ojczyzny, promują jej walory kulturowe, społeczne, naukowe, gospodarcze, sportowe. Takich osób w powiecie kieleckim jest wiele. Jeżeli działają oni w Państwa najbliższym otoczeniu, zachęcamy do zgłaszania ich do tytułów „Zasłużony dla Powiatu Kieleckiego” i „Honorowy obywatel Powiatu Kieleckiego”. Pozostały niespełna trzy tygodnie. Honorowy Obywatel

- Przyznając oba te tytuły Samorząd Powiatu Kieleckiego chce docenić działania aktywnych mieszkańców, którzy pomagają innym, budują lokalną społeczność, wnoszą wkład w rozwój całej naszej wspólnoty. Wiemy, że takich ludzi zaangażowanych od wielu lat w rozwój powiatu jest wielu, dlatego postanowiliśmy ich wyróżnić, a tym samym dać innym dobry przykład do naśladowania, bo idea nadawania tych tytułów ma być również motywacją dla kolejnych osób i środowisk do działań na rzecz naszej małej Ojczyny - mówi Mirosław Gębski starosta kielecki.

Aby zgłosić kandydata do tytułów „Zasłużony dla Powiatu Kieleckiego” i „Honorowy obywatel Powiatu Kieleckiego” należy wypełnić wniosek i złożyć go w Starostwie Powiatowym w Kielcach do 29 października 2021 roku (liczy się data wpływu).

Z wnioskiem mogą wystąpić:

  • Zarząd Powiatu w Kielcach;
  • Radni Powiatu w Kielcach w liczbie co najmniej 3;
  • Stałe Komisje Rady Powiatu w Kielcach;
  • Organy statutowe stowarzyszeń lub fundacji działających na terenie powiatu kieleckiego;
  • Mieszkańcy powiatu kieleckiego w liczbie co najmniej 100.

Regulamin oraz załączniki dostępne są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Zasady obsługi interesantów