Dobre tempo prac na drogach w Daleszycach

29 Września 2022

Ponad 2,7 mln zł kosztować będzie remont i przebudowa dróg w miejscowości Suków - Mójcza oraz dwóch przejść dla pieszych w Borkowie i Daleszycach. roboty drogowe w Daleszycach

Wicestarosta kielecki Tomasz Pleban wraz z członkiem Zarządu Powiatu w Kielcach Cezarym Majchrem odwiedzili gminę Daleszyce, by sprawdzić stan prac na drogach powiatowych. Samorządowcom towarzyszył dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach Zbigniew Wróbel.

- Nasza wizyta w gminie ma na celu sprawdzenie, na jakim etapie są prace remontowe na drogach. Zbliża się zima, w związku z tym chcemy, by udało się do tego czasu „zamknąć” jak najwięcej etapów poszczególnych zadań. Z tego, co zobaczyliśmy, o postęp prac w tej gminie możemy być jednak spokojni - powiedział wicestarosta.

2 mln 243 tys. zł kosztować będzie przebudowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej w miejscowości Mójcza i Suków. Dodatkowo, w ramach tej inwestycji powstanie bezpieczny chodnik i nowe oświetlenie. - To ważna droga, nie tylko dla powiatu, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Służy nie tylko do obsługi ruchu lokalnego, ale też łączy gminę Daleszyce z miastem Kielce. Wiem, że wielu naszych mieszkańców pracuje w mieście i przejeżdża tą drogą. W związku z tym jej remont był konieczny - mówi Tomasz Pleban.

W Mieście i Gminie Daleszyce budowane są dwa bezpieczne przejścia dla pieszych. Jedno w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Borków, a drugie na drodze powiatowej, tzw. starodrożu drogi wojewódzkiej w miejscowości Daleszyce.

Pierwsze przejście kosztować będzie blisko 160 tys. zł, zaś drugie 340 tys. zł.

 - Jako odpowiedzialny za infrastrukturę drogową członek Zarządu Powiatu staram się jak najczęściej sprawdzać stan naszych dróg powiatowych. Komfort jazdy kierowców oraz ich bezpieczeństwo są dla nas kwestiami priorytetowymi - podsumował Cezary Majcher.

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów