Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:

W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
10 lipca

Dobre doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość

Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku podsumował projekt „Dobre doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość”.

W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Chmielniku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Dobre doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość”. W wydarzeniu tym uczestniczyli:  Zenon Janus, wicestarosta kielecki oraz Marek Kwiecień, członek Zarządu Powiatu w Kielcach. Gościem uroczystości był Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

- Realizujemy kilka projektów unijnych, ale ten jest jednym z największych w ostatnich dwóch latach i jest doskonałym uzupełnieniem pracy edukacyjnej naszych uczniów. Dzięki niemu zainwestowaliśmy, ponieśliśmy kwalifikacje i umiejętności uczniów w szkolnictwie zawodowym, a także zwiększyliśmy ich kompetencje, tak niezbędne obecnie na rynku pracy – mówił powiedział Sławomir Wójcik, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

Dzięki projektowi, szkoła współpracowała z wieloma pracodawcami. – Co oczywiście zwiększyło szanse zatrudnienia u tych pracodawców. Na pewno bez wsparcia środków zewnętrznych Zarządu Województwa, nasze szkoły wyglądały by inaczej – dodał dyrektor.

Wartość projektu wyniosła blisko milion złotych.  - Z projektu skorzystało 68 uczniów. Odbyli oni bezpłatne kursy i szkolenia dające dodatkowe kwalifikacje zawodowe, odpłatne praktyki zawodowe w zakładach pracy. Dzięki dofinansowaniu, mogliśmy doposażyć placówkę w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, w tym utworzyć nowoczesną pracownię spawalniczą i doposażyć pracownię mechaniczną, a każdy uczeń uzyskał certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności zawodowe – wyliczał dyrektor.

Uczniowie mogli uczestniczyć w wielu kursach:  kurs operatora wózków widłowych z wymianą butli gazowej, operatora koparki, spawania metodą MAG blach i rur, prawa jazdy kat B, wizażu i stylizacji, fryzjerski,  oraz elektryka z uprawnieniami do 1 kV. Skorzystali także nauczyciele i instruktorzy, którzy w ramach różnego rodzaju kursów mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe i praktycznej nauki zawodu.

Wicestarosta Zenon Janus podkreślił, iż Zarząd Powiatu od wielu lat inwestuje w edukację. - To trudny obszar, ale wszyscy jesteśmy przekonani, że warto inwestować w kształcenie. Powiat otwiera się na nowe trendy, na szkolenia w kierunkach zawodowych. Rynek pracy potrzebuje fachowców w tych zawodach, w jakich kształcimy w nowo otwartym centrum – powiedział.

Wicestarosta podkreślił, iż powiatowe szkoły realizują kolejny ważny projekt pn.„ Innowacyjny model kształcenia – droga do sukcesu zawodowego w powiecie kieleckim” w ramach projektu „Innowacyjna edukacja – nowe możliwości zawodowe”, którego kwota dofinansowania wynosi 2 mln 629 tys. zł.

W imieniu Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, głos zabrał członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, który także podziękował zarządowi za współpracę. – Nauczyciele z powiatu realizują szereg programów z Europejskiego Funduszu Społecznego. To prawdziwi liderzy w korzystaniu z pieniędzy unijnych. Dziękuję za niezwykłą aktywność i mądrość, z jaką wydajecie fundusze unijne – powiedział Piotr Żołądek. - Placówka jest odpowiedzią na wymogi współczesnego świata, do którego my jako Polska należymy. Edukacja w naszym kraju stoi obecnie przed bardzo ważnym wyzwaniem, którego tu w Chmielniku się podjęto.

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego Oś 8 – Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo; Działanie 8.5 – Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego; Poddziałanie 8.5.1 - Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZIU.

10 lip

Podsumowanie projektu CKPiU w Chmielniku