do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

19 maja na Świętym Krzyżu XIV Jarmark Świętokrzyski. Zapraszamy!W dniu 25 kwietnia 2019 r. ( czwartek ) z powodu prac serwisowych w systemie Pojazd - Kierowca nastąpią utrudnienia w obsłudze interesantów w godz. 7.00 – 9.00 w Wydziale Komunikacji i Transportu.W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
09 stycznia
2018

Dary prosto z serca

 

Do powiatowego sztabu wpływają przedmioty przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 14 stycznia na scenie Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do powiatowego sztabu wpływają przedmioty przekazane na aukcję. Będzie można m.in. zlicytować piękne witraże, biżuterię, karmniki dla ptaków, haftowane i wyklejane obrazy, płyty z muzyką ludową czy zabawne maskotki. Prace przygotowane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Osinach i Zgórsku.

Lampa z alabastru z figurą sygnowana początkiem XX w. to dar członków Zarządu Powiatu w Kielcach. Tę piękną i wyjątkową lampę będzie można nabyć podczas wielkiego finału, który odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury. - Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie pod DT „Puchatek” w Kielcach - mówi Michał Godowski, starosta kielecki. Warto dodać, iż starosta przekazał na licytację oryginalną koszulkę meczową i piłkę z podpisami piłkarzy ręcznych drużyny Vive Tauron II Kielce.

Kolejny ciekawy przedmiot ofiarował Marek Kwiecień, członek Zarządu Powiatu w Kielcach. – To obraz włoski, twarz kobiety – mówi Marek Kwiecień, który przekazał także unikatowe filiżanki, książki kucharskie „Smaki Powiatu Kieleckiego” wydane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz obraz dla Chmielnickiego Centrum Kultury, które w najbliższą niedzielę będzie zbierało środki dla WOŚP. - Starostwo Powiatowe w Kielcach, jak co roku, wspiera WOŚP organizując scenę pod DT „Puchatek” na ul. Sienkiewicza w Kielcach. Jednak warto zaznaczyć, iż także takie instytucje jak Chmielnickie Centrum Kultury organizuje zbiórkę środków, które zostaną przekazane na ten ważny cel. Zachęcam mieszkańców gminy Chmielnik do wzięcia udziału w licytacjach i zbiórkach, podczas których można nabyć wiele pięknych i drogocennych przedmiotów. Środki zebrane podczas niedzielnego finału zostaną przeznaczone na pozyskanie środków "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" - powiedział Marek Kwiecień.

Pod młotek pójdą również rycina wiejskiej chałupy i obraz pt. „Droga do wsi” podarowane przez Józefa Szczepańczyka, członka Zarządu Powiatu w Kielcach. - Obraz ten namalowała Maja Sikora, licealista z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. Jest to reprodukcja obrazu wybitnego pejzażysty Józefa Szermentowskiego – informuje członek Zarządu.

Na aukcji będzie można wylicytować także pióro wieczne marki Waterman podarowane przez Zenona Janusa, wicestarostę kieleckiego.

Jak co roku, WOŚP wsparła Barbara Piwnik, sekretarz powiatu, która podarowała na aukcję srebrny wisiorek i perfumy. Jak nam powiedziała, te przedmioty na pewno sprawdzą się jako prezenty, a przede nami święto zakochanych.  

Do powiatowego grania włączyli się samorządowcy. Jak co roku wspiera nas wójt Sitkówki Nowin – Sebastian Nowaczkiewicz, który podarował witraż wykonany przez podopiecznych WTZ w Zgórsku. Jego zastępca, Łukasz Barwinek ofiarował obraz olejny przedstawiający maki.

Kolejną perełką wśród przedmiotów przekazanych na licytację jest kalendarz Polskiego Himalaizmu Zimowego z podpisami Polaków biorących aktualnie udział w Narodowej zimowej wyprawie na K2. Ten prezent ofiarowała naczelnik Wydziału Promocji i Informacji Anna Ciołak. Ten niesamowity kalendarz zawiera przepiękne, górskie zdjęcia z wyprawy letniej. Na  okładce znajduje się bohater czyli K2. Kalendarz przygotowała Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki wraz z Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera.

 - Miłośnicy sportów mogą wylicytować ten piękny kalendarz podczas powiatowego finału WOŚP. Podpisy na nim złożyła grupa wspinaczy, lodowych wojowników, którzy aktualnie zmierzają na jedyny niezdobyty zimą ośmiotysięcznik – mówi Anna Ciołak.

Kibice klubu piłkarskiego Korony Kielce będą mogli wylicytować podpisane przez zawodników piłki. 

Podczas finału WOŚP można będzie wylicytować dwie świece ręcznie rzeźbione – to dzieło utalentowanego i pracowitego małżeństwa Joanny i Wojciecha Kuziów z Chmielnika, właścicieli PPH „CANDELIA”. Bon upominkowy na zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym ofiarowało „Studio Francuzeczka”. To dar pani Joanny Francuz z Chmielnika. 50 wyjątkowych poduszek w kształcie czerwonych serc podarowali państwo Grażyna i Zbigniew Niedolaz z firmy Kołdrex. - Poduszki zostały specjalnie uszyte na tę okazję. Co roku staramy się wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - mówili. 

Firma PULS Salon Sztukaterii przekazała piękną sztukaterię. Cztery mięciutkie poduszki - owieczki oraz trzy aniołki wykonane własnoręcznie przez dzieci i ich rodziców z Gminnego Żłobka w Łopusznie przywiozła z Łopuszna dyrektor placówki Ewelina Bernat.

Przedmioty na licytację prodarowała rodzina Badzińskich. - Moja wnuczka urodziła się jako wcześniak. Ważyła 1200 g i korzystała ze sprzętu zakupionego przez Jurka Owsiaka. Nasza rodzina, co roku wspiera akcję WOŚP - tłumaczyła, Mirosława Badzińska, która do powiatowego sztabu przyniosła m.in. piekny wazon kryształowy, znanej czeskiej firmy Bohemia. Wyjątkowy i oryginalny wazon, który powstał w pracowni ceramicznej w Bazie Zbożowej można będzie zakupić także podczas naszego finału.

Beata Oczkowicz, dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach przekazała na licytację biżuterię, wieczorową torebkę, książkę z najpiękniejszymi polskimi modlitwami  oraz unikatowy, pamiątkowy medal z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Na aukcji będzie można zlicytować także zdrowe miody ofiarowane przez państwo Ryszarda i Wiolettę Szymczuch z Mąchocic Kapitulnych. Bon na zabiegi pielęgnacyjne w Instytucie urody "Kobieciarnia" podarowało małżeństwo Katarzyna i Adrian Pasternakowie.

14 stycznia odbędzie się licytacja przedmiotów na scenie Starostwa Powiatowego w Kielcach, która tradycyjnie, jak co roku, stanie przed kieleckim domem towarowym „Puchatek”.

Każdy, kto chce wesprzeć akcję może przekazać przedmioty na WOŚP, kontakt telefoniczny: 41 200-15-66 lub osobisty Wydziału Informacji i Promocji, pok. 317,318, 320.

08 sty
2018

Przedmioty przekazane na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner