do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
06 września
2019

Ćwierć wieku świętokrzyskiego oddziału ARiMR

 

Świętokrzyski Oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa obchodził jubileusz 25 - lecia. W uroczystościach, które odbyły się w Sandomierzu uczestniczył starosta kielecki Mirosław Gębski.

Uroczystości rozpoczęło posadzenie pamiątkowego dębu przed siedzibą biura powiatowego ARiMR w Sandomierzu. Następnie została odprawiona uroczysta Msza św. w Bazylice katedralnej celebrowana pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Uczestnikami uroczystości byli dyrektorzy, kierownicy i pracownicy oddziałów regionalnych i powiatowych Agencji oraz przedstawiciele instytucji ściśle z nią współpracujących.

Bp Krzysztof Nitkiewicz nawiązał w homilii do słów Pana Jezusa z przeczytanej Ewangelii, podkreślając, że uczestnictwo w obrzędach religijnych oraz praktyki pobożnościowe muszą być poparte życiem. - Trzeba kształtować je zgodnie ze Słowem Bożym, a nie dopasowywać to Słowo do naszego życia. Polska wieś świadczy o tym, że jest to możliwe nawet w dobie gruntownych przemian - dodał. biskup. Mówiąc o trwającej nadal transformacji, bp Nitkiewicz zauważył, że ARiMR pomaga polskim rolnikom, uwzględniając polską tradycję oraz lokalne uwarunkowania. Po homilii Biskup Ordynariusz poświęcił sztandar Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Dalsza część obchodów miała miejsce w Zamku Królewskim, gdzie oprócz wystąpień zaproszonych gości odbyło się wręczenie Brązowego Krzyża Zasługi Szymonowi Szczodrakowi – naczelnikowi wydziału do spraw PROW i płatności bezpośrednich.

Podczas spotkania zaprezentowały się ze swoimi kulinariami koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z regionu a na scenie – zespoły ludowe.

Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powiedział, że największym wyzwaniem jest teraz przygotowanie się do wypłat zaliczek na dopłaty bezpośrednie, które w tym roku po raz pierwszy będą finansowane także z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, więc spodziewa się bardzo dużych środków.

Józef Cepil, dyrektor oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznał, że jest co świętować. W ciągu minionych 25 lat do świętokrzyskich rolników trafiło w sumie ponad 11 miliardów złotych. 

Poseł Krzysztof Lipiec reprezentował na obchodach premiera rządu Mateusza Morawieckiego. Odczytał jego list skierowany do dyrekcji i pracowników świętokrzyskiej agencji. Parlamentarzysta powiedział nam, że ARiMR wpisuje się w dobry plan dla polskiej wsi. Jest zawsze tam, gdzie rolnicy potrzebują jej wsparcia.

- Jestem bardzo wdzięczny pracownikom agencji, która stoi na straży tego, aby polska wieś mogła rozwijać się w dobrym kierunku. ARiMR przyczyniła się do przyśpieszenia naszej gospodarki, ponieważ rolnictwo jest jej ważną częścią. Jestem przekonany, że dla agencji będą jeszcze lepsze czasy, ponieważ w nowej perspektywie finansowej UE stawiamy na rolnictwo - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka powiedziała, że uroczystości jubileuszowe są ważne, ponieważ służą podsumowaniu ostatnich 25 lat pracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach. To jedna z przodujących agencji regionalnych w Polsce - dodała wiceminister.

Poseł Andrzej Kryj powiedział, że ARiMR ma duże zasługi dla świętokrzyskiej wsi i ludzi, którzy utrzymują się z rolnictwa. Poseł PiS Marek Kwitek, członek sejmowej komisji rolnictwa stwierdził, że ARiMR to największa agencja płatnicza w Europie. W województwie świętokrzyskim na dopłaty bezpośrednie wypłacane jest rocznie ponad 600 milionów złotych.

Z pomocy agencji korzysta w sumie prawie 90 tysięcy świętokrzyskich rolników.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to instytucja powołana w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Zajmuje się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udziela pomocy ze środków krajowych.

06 wrz
2019

Ćwierć wieku świętokrzyskiego oddziału ARiMR

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner