• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

W dniu 23 czerwca.2017 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopieNowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Chęciny i Sitkówka Nowiny świętowały

W miniony weekend swoje święta obchodziły Chęciny i Sitkówka Nowiny. W tych uroczystych wydarzeniach mieszkańcom gmin towarzyszył wicestarosta kielecki Zenon Janus oraz przewodniczący Rady Powiatu Jan Cedro.

W sobotę, 17 czerwca swoje święto obchodziła gmina Sitkówka – Nowiny. Już od wczesnych godzin popołudniowych na placu przy Przedszkolu Samorządowym w Nowinach zaczęli zbierać się mieszkańcy gminy, by, jak co roku, wspólnie świętować i bawić się. Występy rozpoczęły się prezentacją uczestniczek Studio Piosenki Miniaturka działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury Perła w Nowinach. Na scenie zaśpiewały solo Anna Kusińska, Wiktoria Basiak, Sylwia Lasota, a Wiktoria i Sylwia w duecie wykonały piosenkę z repertuaru Sylwii Grzeszczak „Tamta dziewczyna”. Po części wokalnej nadszedł czas na nieco atrakcji dla najmłodszych. Choć pogoda nie dopisywała, dzieci z ogromna radością wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu „Zabawa z Gaponiem”. Na najmłodszych podczas Święta Gminy Sitkówka-Nowiny czekało również wiele innych atrakcji – karuzele, dmuchańce, trampoliny, mecze piłki nożnej.

W tym wyjątkowym dniu na scenie nie zabrakło lokalnych artystów. Wystąpiły zespoły folklorystyczne – Bolechowiczanie, Szewczanki oraz  Kowalanki, a także chór Nowina oraz Gminna Orkiestra Dęta z Nowin. Po raz pierwszy swój występ miała siedmioletnia Alicja Kulińska, która wystąpiła z Kowalankami. Jako ostatni z lokalnych zespołów zaprezentowała się młodzieżowa grupa „Tu i Teraz”. Na scenie  wystąpił rockowy zespół młodzieżowy PAKT, którego wokalista Wojtek Lisowicz zachwycił swym głosem zwłaszcza żeńską część publiczności. W taneczne rytmy przeniósł z kolei grający muzykę disco polo zespół Fox. Po krótkich przygotowaniach nastąpiła kulminacja Święta Gminy Sitkówka-Nowiny. Na scenie pojawiła się Honorata Skarbek z zespołem, która zaśpiewała w swoje najpopularniejsze przeboje.

Gościem sobotniej imprezy była radna powiatu kieleckiego Bogumiła Kowalczyk.

Średniowieczne Chęciny
W niedzielę 18 czerwca mszą świętą w intencji mieszkańców o godzinie 12 rozpoczęło się święto Chęcin. W programie imprezy znalazły się odniesienia do bogatej historii dawnego miasta królewskiego. Pierwsze zjazdy rycerskie organizowane w podkieleckiej miejscowości uznawane są za początki polskiego parlamentaryzmu.

Od 14 na scenie prezentowali się lokalni artyści. Były pokazy walk rycerskich, które podkreśliły wyjątkowość ziemi chęcińskiej. Nie zabrakło inscenizacji historycznych w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii. Dla spragnionych sportowych emocji przygotowano pokaz Strong Man. Około godziny 20 rozpoczęły się występy gwiazd wieczoru. W tym roku dla mieszkańców Chęcin i odwiedzających miasto zagrali Long&Junior, Tacy Sami i Maraquja Show.

Gościem niedzielnej uroczystości w Chęcinach był radny powiatowy - Kazimierz Bielecki.

następna porzednia powrót do listy aktualności