do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
17 lipca
2017

Było zachańczyście

 

Wybory Miss Lata, sportowe emocje i dobra zabawa towarzyszyły sobotniej imprezie plenerowej pn. „Chańcza – Świętokrzyska Perła”, zorganizowanej przez samorządy powiatów kieleckiego i staszowskiego oraz gmin Raków i Szydłów.

Występy estradowe i zabawa, atrakcje dla dzieci, pyszności serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, pokazy ratownictwa medycznego i wodnego - wszystko to sprzyjało integracji gości odpoczywających nad zbiornikiem Chańcza. Choć pogoda była zmienna, to humory dopisywały każdemu. Na imprezie zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Staszowie, gminy Raków i Szydłów bawili się mieszkańcy, turyści i zaproszeni goście.

 - Chcemy by ten jeden z największych zbiorników wodnych w naszym regionie był prawdziwą turystyczną perełką. Dzisiejszą imprezą chcemy pokazać także potencjał tego malowniczego miejsca, zapraszać wszystkich turystów z Polski. Zależy nam, by w ten magiczny zalew odżył i wrócił na mapę miejsc chętnie odwiedzanych przez całe rodziny – powiedział witając gości starosta kielecki Michał Godowski wraz z Zarządem Powiatu - wicestarostą kieleckim Zenonem Janusem, członkami Zarządu: Bogdanem Gieradą, Markiem Kwietniem oraz Józefem Szczepańczykiem.

Do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu zaprosili także pozostali gospodarze przedsięwzięcia: starosta staszowski Michał Skotnicki, wójt gminy Szydłów Jan Klamczyński oraz wójt Rakowa – Alina Siwonia.

Starosta kielecki i staszowski złożyli podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w promowanie zbiornika. – Dziękujemy, że jesteście z nami. Chcielibyśmy, aby ta impreza stała się cykliczną - mówili.

Wiele wydarzeń nad zalewem

Impreza rozpoczęła się występami artystów. Nasi goście bawili się w rytm muzyki takich zespołów jak: Tu i Teraz, Zespołu Sidus z Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz młodych talentów: Justyny Kani z Rakowa, Weroniki Kiciak z Nowej Słupi, Mariusza Mrówki z gminy Raków, Tomasza Kiniorskiego. Świetną atmosferę stworzyły zajęcia ruchowe. Publiczność dała się porwać m.in. do energicznego pokazu zumby plażowej, salsy w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Staszowa.

Wiele się działo także poza sceną. Imprezie towarzyszyła przede wszystkim sportowa rywalizacja. Do turnieju siatkówki plażowej stanęły trzy drużyny. Bezkonkurencyjny okazał się powiat staszowski, który wygrał zarówno z powiatem kieleckim i z Rakowem. – Łatwo nie było - przyznał starosta kielecki, który sam wraz z pracownikami starostwa dzielnie walczył do ostatniego gwizdka.

Odbył się także Rajd Rowerowy, który zorganizował Staszowski Klub Turystyki Rowerowej PTTK Staszów. Grupa cyklistów miała do pokonania ponad 20 kilometrowy odcinek po malowniczych trasach wokół zalewu Chańcza. – Jesteśmy pełni sił i zapału, chętnie pojechalibyśmy w dłuższą trasę, bo nie ma nic przyjemniejszego nic sport – powiedział prezes klubu Sławomir Migalski.

Mnóstwo zabawy i poświęcenia co niektórych naczelników z powiatu kieleckiego przyniosły zawody „Lania wody” przez samorządowców. Okazało się, że najlepiej „lać wodę” umie tylko jeden samorząd… z Rakowa. Drugie miejsce w dowcipnej konkurencji zdobył samorząd staszowski, trzecie zaś samorządowcy z powiatu kieleckiego.

Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były gry i zabawy na plaży. Odbył się także konkurs malarski.
Nasi goście mogli skosztować regionalne potrawy, wszystko własnoręcznie wykonane przez wiejskie gospodynie. Powiat kielecki reprezentowały panie z Koła Gospodyń „Szewczanki”.

Stoiska profilaktyczne i bezpieczna woda

Podczas zabawy nad zalewem wiele mówiliśmy o profilaktyce zdrowotnej, a także o bezpieczeństwie nad wodą. Elżbieta Radomska i Piotr Młynarczyk - przedstawiciele Stowarzyszenia "Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe" opowiedzieli o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i zasadach udzielania pierwszej pomocy. Odbył się także pokaz z zakresu pierwszej pomocy na fantomie- Zachęcaliśmy do zakładania kamizelek, podczas pływania wszelkimi możliwymi pojazdami wodnymi – mówił Piotr Młynarczyk.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji przygotowali tor przeszkód z alkogoglami i narkogoglami. – Alkogogle to okulary, które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z promilem alkoholu we krwi – opowiedziała Justyna Janus. Funkcjonariusze przybliżyli turystom także zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym oraz reguły postępowania z nieznajomymi.
Odbył się także pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu druhów z Rakowa, którzy wspierani byli przez Ochotniczą Straż Pożarną w Chańczy i Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 2 z Kielc.

Wybory Miss Chańczy

Podczas imprezy odbył się konkurs Miss Lata Chańczy 2017 – to wspólne przedsięwzięcie Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz redakcji Echa Dnia. Zwyciężyła Ania Ozga ze Skorzeszyc. W konkursie wzięło udział sześć pięknych dziewczyn i jurorzy, którymi byli starosta Michał Godowski i członek Zarządu Powiatu Marek Kwiecień mieli wyjątkowo trudne zadanie, aby jednej z nich przyznać koronę najpiękniejszej.

Na koniec imprezy wystąpił zespół Disco Polo „FOX”. Całość imprezy poprowadzili Michał Pustuła i Karol Górski z Kabaretu „Bez próby”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli w organizacji i zabezpieczeniu tak dużych przedsięwzięć.

17 lip
2017

Chańcza - Świętokrzyska Perłanastępna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner