Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:

Uwaga! 21 lutego br. Zarząd Powiatu w Kielcach przyjął Księgę Identyfikacji Wizualnej Powiatu Kieleckiego, która znajduje się w zakładce „Dla Klienta”W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Być kobietą…

Blisko 300 pań uczestniczyło w Powiatowym Dniu Kobiet, który odbył się w Hotelu Kongresowym w Kielcach. Były życzenia i muzyczna niespodzianka – koncert najpiękniejszych arii z najbardziej znanych oper i operetek w wykonaniu solistów Polskiej Opery Kameralnej.

Starosta kielecki - Michał Godowski, wicestarosta - Zenon Janus, członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach – Bogdan Gierada, Marek Kwiecień i Józef Szczepańczyk zaprosili na Powiatowy Dzień Kobiet przedstawicielki 19 gmin powiatu kieleckiego - kobiety, które działają społecznie na różnych płaszczyznach, m.in. radne, sołtyski, członkinie kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie zabrakło także radnych powiatowych - Bogumiły Kowalczyk, Katarzyny Stańko i Danuty Żebrowskiej.

- Bardzo się cieszymy, że możemy wspólnie obchodzić Dzień Kobiet. My mężczyźni powiatu kieleckiego, chcemy paniom pokazać jak bardzo ważne jesteście dla nas. Zawsze uczestniczycie w imprezach powiatowych. Bierzecie udział w konkursie na najsmaczniejszą potrawę powiatu kieleckiego, występujecie na licznych przeglądach wraz zespołami artystycznymi. Jesteście częścią powiatu kieleckiego. Dzięki paniom rozwija się powiat. To panie budują więzi i wspólnoty. Proszę przyjąć z okazji Dnia Kobiet najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spełnienia marzeń, radości, pogody ducha, realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności – mówił  starosta Michał Godowski.

Do życzeń dołączyli się Czesław Siekierski, poseł do Parlamentu Europejskiego i Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Ważnym punktem spotkania była muzyczna niespodzianką, którą przygotował starosta kielecki. Panie mogły obejrzeć widowisko pt. „W krainie uśmiechu”. W trakcie koncertu można było usłyszeć najpiękniejsze arie z najbardziej znanych oper i operetek w wykonaniu solistów Polskiej Opery Kameralnej: Ewy Szpakowskiej, Pauliny Janczaruk, Kazimierza Kowalskiego i Andrzeja Niemerowicza. Gwiazdy muzyki operowej wykonali arie m.in. z operetki „Wesoła Wdówka”, „Straszny Dwór” czy „Księżniczka Czardasza”. W dobry nastrój wprowadził zebranych Kazimierz Kowalski, który poprowadził muzyczne spotkanie. Nie zabrakło wspólnych występów. Artyści z publicznością zaśpiewali m.in. piosenkę „Usta milczą, dusza śpiewa” .

– To była wspaniała uczta muzyczna nie tylko dla koneserów, ale także dla laików. Wspaniały koncert. Mogłyśmy zasmakować muzykę, z którą, na co dzień nie mamy do czynienia – mówiła Bożena Wyglądacz z gminy Bodzentyn.

- Bardzo się cieszymy, że zostałyśmy tak wyróżnione. Czujemy się docenione i przede wszystkim zauważone. Życzylibyśmy sobie, aby takich spotkań było więcej – dodały słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Łagowa.

Każda z pań otrzymała symboliczny upominek. Na zakończenie spotkania nie zabrakło słodkiego poczęstunku.

10 mar

Powiatowy Dzień Kobiet w Kieleckim Centrum Biznesu