Budowa szkoły na finiszu

31 Maja 2019
 

Postępy w budowie nowej siedziby Powiatowego Zespołu szkół w Łopusznie obserwował członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana.

Jedna z największych inwestycji edukacyjnych ostatnich lat w powiecie kieleckim już niedługo znajdzie swój finał. Zakończenie prac i oddanie inwestycji do użytku przewidziane jest na koniec czerwca, zaś uczniowie w nowej szkole rozpoczną naukę od 1 września tego roku.

Członek Zarządu Powiatu w Kielcach Mariusz Ściana w towarzystwie dyrektor PZS w Łopusznie Teresy Pasowskiej zwiedził nowy budynek, w którym trwają prace wykończeniowe. Stan prac oceniali także radni powiatowi Łukasz Woźniak i Krzysztof Soboń.

Budynek szkoły zaprojektowano jako zwartą bryłę złożoną z dwóch prostopadłościanów o zróżnicowanych wysokościach. Wyższy to obiekt trzykondygnacyjny z częścią naukowo dydaktyczną oraz niższa część obiektu jednokondygnacyjna stanowi salę sportową o powierzchni 1248 metrów kwadratowych wyposażoną w trybuny oraz boiska do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Budynek jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Szkoła pomieści około 450-500 uczniów.

Na parterze budynku przewidziano zaplecze sanitarne i magazynowe sali sportowej,  salę do fitnessu oraz siłownię z atlasem na 12 stanowisk, w części parterowej będzie zlokalizowana również administracja szkoły wraz ze strefą dyrektorską, pojawią się sala fryzjerska oraz sala gastronomiczna do praktycznych lekcji zawodu, dużą powierzchnię będzie zajmować część kuchenna wraz z zapleczem i salą konsumpcyjną.

Na pierwszym piętrze ulokowane zostaną pracownie: projektowa, budowlana, rysunku technicznego, ekonomiczna, obsługi gości i konsumenta, hotelarska oraz dwie pracownie komputerowe. Każda sala wyposażona jest w modele poglądowe, literaturę branżową, komputery z oprogramowaniem do projektowania oraz projektory multimedialne. Pracownia ekonomiczna wyposażona zostanie w komputery z niezbędnym oprogramowaniem, kasę fiskalną, drukarki fiskalne oraz rzutnik. Pracownia obsługi gości wzbogaci się o stanowiska do przygotowywania posiłków, stanowisko obsługi gości, ladę barową wraz z wyposażeniem barowym, chłodziarko-zamrażarkę, zmywarkę, kuchenkę mikrofalową, kuchenkę elektryczną oraz podgrzewacz do talerzy.

Na drugim piętrze swoje miejsce znajdą pracownie: chemiczna, matematyczna, biologiczna, dwie pracownie językowe oraz dwie pracownie komputerowe oraz pokój psychologa z funkcją nauczania indywidualnego, biblioteka oraz wypożyczalnia z pełnym wyposażeniem. Zaprojektowano także salę zajęć teoretycznych wyposażoną w pomoce naukowe oraz modele brył geometrycznych. Pracownia biologiczna wyposażona będzie w pomoce naukowe oraz modele anatomiczne ciała, mięśni, włosów, skóry.

Budowa szkoły kosztowała ponad 21 milionów złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z RPO WŚ na lata 2014–2020 w wysokości 11 milionów 500 tys. zł.

do góry
Zapraszamy na kontrolę świateł samochodowych Rozbudowa szpitala w Chmielniku staje się faktem Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów