• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę / Rejestracja pojazdówTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?

Bliżej naszych mieszkańców

Od poniedziałku, 23 listopada w Urzędzie Gminy Mniów zacznie działać filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach – Referat Rejestracji Pojazdów.

W poniedziałek osoby, które będą chciały załatwić sprawy związane np. z rejestracją pojazdu mogą udać się już do Mniowa. Po kilku miesiącach Starostwo Powiatowe w Kielcach uruchamia w tej gminie filię Wydziału Komunikacji i Transportu.

Dzisiaj, 18 listopada członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Cezary Majcher odwiedził placówkę w Mniowie. Tam spotkał się z wójtem gminy – Piotrem Wilczakiem. Obecni byli radni powiatowi: Krzysztof Soboń i Łukasz Woźniak.

- Otwarcie zamiejscowych punktów Wydziału ma zmniejszyć kolejki i odciążyć wydział w Kielcach – mówi Cezary Majcher. - To kolejne wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Najwięcej spraw w naszym urzędzie załatwianych jest w Wydziale Komunikacji i Transportu przy rejestracji pojazdów, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, by ułatwić to mieszkańcom powiatu kieleckiego.

W Mniowie klienci będą mogli załatwić swoje sprawy już od poniedziałku. Filia znajdować się będzie przy ul. Centralnej 9, w budynku, w którym mieści się Urząd Gminy Mniów.

- Zmieniliśmy czas pracy punktu. Teraz będzie on czynny przez pięć dni w tygodniu, a nie jak dotychczas dwa – dodaje Cezary Majcher.

Wkrótce takie punkty zaczną działać też w innych gminach. Oddział w Mniowie to już trzecia filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach, po Strawczynie i Chmielniku, otwarta po zamknięciu, spowodowanym pandemią.

Dzięki internetowej rejestracji, wizytę będzie można umówić na 7 dni do przodu. Co ważne, jedna osoba będzie mogła zarejestrować tylko jeden samochód. Wygenerowane potwierdzenie wizyty należy wziąć ze sobą w dniu wizyty, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym.

W celu skorzystania z internetowego systemu umawiania wizyt wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/

Co ważne, rejestrując pojazd telefonicznie bądź przez internet, musimy podać niezbędne do rejestracji informacje: imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu, numery tablic rejestracyjnych i cztery ostatnie numery VIN (to 17-cyfrowy numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym).