Bezpieczni w sieci

16 Grudnia 2014

Podsumowano projekt „Bezpieczne korzystanie z komunikacji elektronicznej w szkole”.

W spotkaniu podsumowującym projekt uczestniczyli starosta kielecki – Michał Godowski i wicestarosta – Zenon Janus. Wręczyli oni nagrody dla laureatów konkursu na plakat o tematyce przeciwdziałania cyberprzemocy, który był organizowany w ramach projektu.

Najlepsza praca została przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Chmielniku - Damiana Trzeciaka, Konrada Zielińskiego i Przemysława Ryśkiewicza. Kapituła konkursu przyznała także wyróżnienie dla Konrada Zycha, Martyny Pajączkowskiej, Damiana Porzucka i Aleksandry Seweryn z Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach.  

-  Hasło, które umieściliśmy na naszym plakacie „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie” mówi bardzo dużo. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z sieci, jakich stron unikać i jak chronić swoje dane – mówili uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Chęcinach.

- Wszystkie spotkania organizowane w ramach projektu przyniosły wiele owoców w budowaniu świadomości, która nie zawsze jest taka, jak powinna być. Teraz potrafimy inaczej na te sprawy spojrzeć. Potrafimy lepiej pracować z młodzieżą i uświadamiać ich o zagrożeniach – dodał Sławomir Wójcik, dyrektor ZS nr 3 w Chmielniku.  

Projekt informacyjno – edukacyjnego „Bezpieczne korzystanie z komunikacji elektronicznej w szkole” był realizowany przez Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Kielcach w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”, Działanie 4.2 - Bezpieczeństwo w szkole.

- Kolejny raz pozyskaliśmy pieniądze rządowe na projekt mający poprawić bezpieczeństwo młodzieży w szkole. W  poprzedniej edycji mówiliśmy o narkotykach, teraz o innym również niebezpiecznym uzależnieniu jakim może być internet – mówił wicestarosta Zenon Janus.

 Starosta Michał Godowski dodał, że ważnym elementem w realizacji projektu była współpraca z Komendą Miejską Policji w Kielcach i Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie PRO. 

Adresatami projektu byli uczniowie klas I i II powiatowych szkół ponadgimnazjalnych, ich rodzice, opiekunowie prawni, wychowawcy oraz nauczyciele. Uczestniczyli oni w spotkaniach edukacyjno-informacyjnych, warsztatach dla młodzieży oraz seansach filmowych o tematyce cyberprzemocy. Odbył się też turniej w piłce ręcznej pod hasłem ,,Nie zawsze – Enter”. 

do góry
Z uwagi na zmianę operatora telefonicznego mogą wystąpić problemy z uzyskaniem połączenia z filiami Wydziału Komunikacji i Transportu. Za utrudnienia przepraszamy. Do 19 maja można wysyłać zgłoszenia do II Powiatowego Przeglądu "Chwalcie łąki umajone" Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów