Autorzy najlepszych zdjęć nagrodzeni

7 Stycznia 2022

Magiczne momenty jesieni uchwycone w kadrze przez mieszkańców powiatu kieleckiego zostały przedstawione na fotografiach, które wzięły udział w ostatnim etapie konkursu „Powiat kielecki na każdą porę roku - Jesień”.konkurs - etap Jesień

Fotografia nagradza tych, którzy mają otwarte oczy. Jeśli ktoś jest oddanym obserwatorem tego, co dzieje się wokół niego, istnieje spora szansa, że uwieczni fascynujące - i czasami nawet niesamowite - chwile z życia.

Takimi właśnie fotografami są nasi zwycięzcy konkursu „Powiat kielecki na każdą porę roku - etap Jesień”, który się odbył pod honorowym patronatem starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego.

 - Najlepsze fotografie nie tylko zatrzymują czas, ale też pokazują piękno chwili, miejsca i otoczenia. W każdym zdjęciu widać serce i zaangażowanie osoby robiącej zdjęcie - mówił podczas rozstrzygnięcia konkursu starosta Mirosław Gębski. Jak przyznał starosta, w konkursie wzięli udział zarówno amatorzy jak i osoby zajmujące się fotografią profesjonalnie.

Na etap Jesień napłynęło do nas ponad 40 fotografii, prezentujących powiat kielecki w jesiennej szacie. Komisja konkursowa przyznała pierwsze trzy miejsca i pięć wyróżnień.

Jak przyznali uczestnicy konkursu, wykonywali zdjęcia pod wpływem emocji, chwili, ciekawej wycieczki, czy tego co widzą za oknem.

- Lubię robić zdjęcia, dużo jeżdżę motocyklem, zatrzymuje się i oglądam przyrodę. Wykonuję dużo zdjęć. Moim znajomym podobają się niemal wszystkie. Stąd postanowiłem wziąć udział w powiatowym konkursie - powiedział Mariusz Łuszczyński, który zajął trzecie miejsce w konkursie.

Jak powstało zdjęcie Bożeny Śnioch? - Nie było łatwo zrobić zdjęcie wiewiórce w ruchu. Wymagało to ode mnie sporo wysiłku i zaangażowania - przyznaje autorka wyróżnionego zdjęcia. - Uwielbiam zdjęcia przyrody, zwierząt. Wykonuje je na mojej wnusi.

Piotr Zimny także uwielbia fotografować przyrodę, gdzie znajduje czasami niesamowite, proste lecz niezwykle silne wizualnie scenki. - Jako lokalny patriota, zdjęcia wykonuje tam gdzie mieszkam i gdzie się uczę.

Natalia Michalik, to kolejna wyróżniona przez nas osoba. Zachwyciło ją piękno jesieni wokół zamku w Chęcinach. Z zachwytem opisała jesienny las jakby był narysowany tuszem, gdzie drzewa, gałęzie i skały rysują intrygujące wzory.

Aleksandra Wiecha zachwyciła się jesienną szatą graficzną Góry Chełmowej. - Czasami wystarczy po prostu uważnie rozejrzeć się dookoła - przyznaje dziewczyna. - Dla mnie świetna zabawa, odskocznia od dnia codziennego i bezpośredni kontakt z przyrodą, którą bardzo lubię.

Z dużym sukcesem do naszego konkursu zgłosili się uczniowie z Ukrainy uczący się w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie. - Staram się podczas moich zajęć wyjść z uczniami na spacery, pokazać im nasze najpiękniejsze miejsca. Czasami uczniowie sami mnie oprowadzają po okolicy i pokazują, co im się podoba - opowiadała Andżelika Gogół, wychowawczyni internatu przy PZS w Łopusznie.

Łącznie we wszystkich czterech odsłonach ubiegłorocznego konkursu wpłynęło do nas prawie pół tysiąca zdjęć od ponad 160 autorów! Bardzo dziękujemy Państwu za zaangażowanie. O naszych kolejnych konkursach będziemy informować na bieżąco.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce - PIOTR MICHALEC

II miejsce - MAKSYM REZNIK

III miejsce - MARIUSZ ŁUSZCZYŃSKI

Wyróżnienia: POLINA KORDIUK, NATALIA MICHALIK, BOŻENA ŚNIOCH, ALEKSANDRA WIECHA, PIOTR ZIMNY.

Zwycięskie i wyróżnione zdjęcia w konkursie (1) Zwycięskie i wyróżnione zdjęcia w konkursie  (1)
8

Zwycięskie i wyróżnione zdjęcia w konkursie

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów