do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
14 stycznia
2018

26.finał WOŚP za nami

 

KOCHANI! W tym wyjątkowym dniu, dzięki Waszej hojności i przychylności do powiatowych puszek podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało nam się zebrać kwotę ponad 15 tys.zł. Wielkie dzięki za wspaniałe granie i za to, że mimo mrozu odwiedziliście naszą wyjątkową, roztańczoną i zawsze gorącą scenę.

Dość niskie temperatury nie przeszkodziły nam we wspólnej zabawie podczas XXVI  finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywał się w niedzielę, 14 stycznia. Warto zaznaczyć, iż powiatowa scena, która tradycyjnie stanęła na kieleckim deptaku przed Domem Towarowym „Puchatek”, zagrała dla mieszkańców powiatu już po raz piętnasty!

Nasza scena jak zawsze była oblegana nie tylko przez miłośników dobrej muzyki, ale i tych, którzy chętnie otwierali swoje serca i portfele, by wesprzeć orkiestrę Jurka Owsiaka. Tym razem pieniądze zbierane były "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków", co oznacza, że orkiestra swoją akcją chce wesprzeć oddziały neonatologiczne w mniejszych szpitalach.

Wystartowaliśmy tuż po godzinie 14 koncertem sygnalistów myśliwskich z Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Gości sceny powiatowej powitał Zarząd Powiatu w Kielcach, ze starostą kieleckim Michałem Godowskim na czele, którzy życzyli wszystkim dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.

- Spotkaliśmy się tu dzisiaj, by wspólnie wziąć udział w wielkim dziele, jakim jest orkiestra Jurka Owsiaka. Powiat kielecki jak co roku, z wielką radością bierze udział w tym przedsięwzięciu, organizując powiatową scenę, zapraszając artystów ludowych. Możemy cieszyć się, że po raz kolejny gramy i że znowu możemy być w tym dniu razem - powitał wszystkich Michał Godowski. – Gorąco zachęcam wszystkich do udziału w licytacjach.

We wspólnym graniu na kieleckim deptaku uczestniczyli także : wicestarosta kielecki Zenon Janus, członkowie Zarządu Powiatu - Bogdan Gierada, Marek Kwiecień, Józef Szczepańczyk, sekretarz powiatu - Barbara Piwnik, przewodniczący Rady Powiatu - Jan Cedro i radni -  wieceprzewodniczący Ryszard Barwinek, Bogumiła Kowalczyk, Monika Jabłońska Katarzyna Stańko i Marian Zarzycki. Obecny był także Paweł Gratka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach.

Naszą orkiestrę wsparli także wójt gminy Sitkówka - Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz oraz jego zastępca Łukasz Barwinek a także Tomasz Lato, wójt Masłowa.

 - W tym roku gramy dla najmniejszych. Cóż bardziej szczytnego może nas połączyć i może spowodować że otwieramy nasze serce i portfele. Bardzo się cieszę, że mogę wspólnie z mieszkańcami powiatu w tym pięknym graniu uczestniczyć - powiedział Przewodniczący Rady - Jan Cedro.

 Jako pierwszy na naszej scenie pojawił się Zespół Śpiewaczy ,,Wolanie spod Łysicy” z gminy Bodzentyn. Potem kolejno do wspólnej zabawy zachęcali: Zespół Pieśni i Tańca ,,Łopuszno” z gminy Łopuszno, Kapela ,,Łysogórska” gm. Górno. Całość imprezy z werwą i przytupem zakończył Zespół Pieśni i Tańca „Wierna Rzeka” z gminy Piekoszów.

Kiedy zamilkła muzyka, odbywały się licytacje. Chętnych do nabycia przedmiotów nie brakowało. Pod nasza sceną ustawiali się także stali bywalcy powiatowego grania. Prowadząca licytację Beata Piotrowska - Wróbel - kierownik referatu promocji w Starostwie Powiatowym w Kielcach – na sam początek kusiła pysznymi tortami. Pierwszy, za kwotę 350 zł wylicytował Jan Cedro.  Kolejny, podarowany przez cukiernię Tadeusza Kosińskiego, za kwotę  300 zł, wylicytowała rodzina Cyranowskich. Rodzina ta także zakupiła wiele innych przedmiotów, w tym bransoletkę za 300 zł ufundowaną przez skarbnik powiatu – Marię Klusek.

Michał Godowski, starosta kielecki licytował piękny wisior ufundowany przez sekretarz powiatu – Barbarę Piwnik. Z kolei wicestarosta Zenon Janus wylicytował za 200 zł biżuterię od Beaty Oczkowicz, dyrektor Biura Spraw Obronnych, Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Józef Szczepańczyk nie szczędził grosza na przedmioty przekazane przez Stowarzyszenie Miłośników Szwejka. Pozostali członkowie Zarządu – Marek Kwiecień i Bogdan Gierada zakupili maskotki dla swoich wnucząt. Rekordzistą wśród radnych okazał się radny Grzegorz Ciepiela, który kupił maskotkę „głoda” za 300 zł.

200 zł uzyskaliśmy z licytacji kalendarza Polskiego Himalaizmu Zimowego z podpisami Polaków biorących aktualnie udział w Narodowej zimowej wyprawie na K2. Ten prezent ofiarowała naczelnik Wydziału Promocji i Informacji Anna Ciołak. - Czekaliśmy, by zlicytować ten kalendarz – mówiło małżeństwo Edyta i Michał Buccy. Podczas kolejnej licytacji, wójt Masłowa – Tomasz Lato wylicytował za 350 zł bociana. Włodarz Masłowa wielokrotnie wzbogacał się o przedmioty z licytacji, po czym zaraz przekazywał je .... na ponowną licytację.

Pokazaliśmy, że mamy wielkie serca. Nasza publiczność, ale także przechodnie chętnie wrzucali datki do puszek wolontariuszy, ale też nie pożałowali grosza podczas licytacji, na których można było nabyć piękne czerwone serca od firmy Kołdrex z Kielc, poduszki "owieczki" wykonane przez rodziców przedszkolaków z Gminnego Żłobka z Łopuszna oraz wiele innych przedmiotów. 

Jak co roku na naszej scenie pojawili się przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka – Szpital Specjalistyczny w Kielcach, którzy zrobili ogromne zamieszanie na naszej scenie. Dyrektor placówki – Rafał Szpak wraz z lekarzami przynieśli torby pełne maskotek, które zrobiły furorę wśród naszych licytujących.

 - Jurek Owsiak jest najlepszy. Nie ma takiej akcji w kraju, a sądzę że i na świecie, która by przynosiła tak wiele i wyzwalała tak duży potencjał i zaangażowanie społeczne – uważa Anna Kondała – Chojnacka, ordynator Oddziału Neonatologicznego Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka przy ulicy Prostej w Kielcach.-  Bez sprzętu od WOŚP wielu noworodków nie miało by szansy na przeżycie. Sprzęt od Jurka Owsiaka pomaga nam zdiagnozować dzieci z problemami zdrowotnymi, daje możliwość wcześniejszej interwencji medycznej w przypadku wad czy zaburzeń rozwojowych. Nie ma w kraju dziecka, które by nie skorzystało ze sprzętu z orkiestry Owsiaka.

Na scenie obowiązkowo pojawili się także: Jarosław Wrzostkiewicz, dyrektor Powiatowego Centrum Usług Medycznych oraz jego zastępca Jerzy Cieślicki, którzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przynieśli zestawy pierwszej pomocy i słodkie czekoladki. 

Warto dodać, iż zlicytowaliśmy oryginalną koszulkę meczową i piłkę z podpisami piłkarzy ręcznych drużyny Vive Tauron Kielce. Pod młotek poszły także rycina wiejskiej chałupy i obraz pt. „Droga do wsi” podarowane przez Józefa Szczepańczyka, członka Zarządu Powiatu w Kielcach. Na aukcji można było wylicytować także pióro wieczne marki Waterman podarowane przez Zenona Janusa, wicestarostę kieleckiego. Kibice klubu piłkarskiego Korony Kielce mogli wylicytować podpisane przez zawodników piłki.

Niezwykły popis umiejętności bitboxu zaprezentowali publiczności wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Podzamcza. Pyszną kapustkę z grochem dla naszych gości przygotowało Stowarzyszenie Agroturystyczne „Żeremie”.

Wspaniała zabawa przy scenie powiatu kieleckiego trwała do wieczora. Organizatorzy 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziękują za wsparcie wszystkim tym, którzy przekazali przedmioty na licytację, uczestnikom, artystom i wszystkim, którzy wspierali świąteczną akcję. Dziękujemy za udział i Waszą ofiarność!!!

 

15 sty
2018

Powiatowa scena WOŚP 2018

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner