Aktualności

Znaleziono wiadomości: 9761.

Ależ to była zabawa!
Ależ to była zabawa! 6.02 2023

Ależ to była zabawa!

Ponad 200 wspaniałych pań, gospodyń, spełnionych i aktywnych zawodowo kobiet i seniorek z Kół Gospodyń Wiejskich uczestniczyło w drugim już spotkaniu pn. „Kobiety z pasją … sposób na ciekawe życie”, które się odbyło w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Korzecku, w gminie Chęciny.  

Ruszają nabory do kolejnych programów specjalnych
Ruszają nabory do kolejnych programów specjalnych 6.02 2023

Ruszają nabory do kolejnych programów specjalnych

1 lutego Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach rozpoczął nabór osób bezrobotnych, które mogą uzyskać pomoc w znalezieniu pracy i zdobyciu kwalifikacji, w ramach kolejnych dwóch tegorocznych programów specjalnych.

Inwestycje w zdrowie
Inwestycje w zdrowie 3.02 2023

Inwestycje w zdrowie

Blisko 10 milionów dofinansowania na inwestycje i rozwój powiatowych zakładów opieki zdrowotnej, utworzenie Rady Seniorów Powiatu Kieleckiego, organizacja bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców, czy pomoc dla obywateli Ukrainy. Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej podsumował prace w VI Kadencji Rady Powiatu w Kielcach.

Szkolenie z księgowości dla KGW
Szkolenie z księgowości dla KGW 2.02 2023

Szkolenie z księgowości dla KGW

Jak prowadzić uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów, jak złożyć deklaracje CIT do Urzędu Skarbowego - tego, między innymi, mogły dowiedzieć się Koła Gospodyń Wiejskich podczas bezpłatnego szkolenia z księgowości, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Ogłoszenie o uzupełniającym naborze wniosków do zgłoszenia przez Powiat Kielecki w ramach dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
Ogłoszenie o uzupełniającym naborze wniosków do zgłoszenia przez Powiat Kielecki w ramach dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków 2.02 2023

Ogłoszenie o uzupełniającym naborze wniosków do zgłoszenia przez Powiat Kielecki w ramach dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W związku z wydłużeniem okresu składania wniosków o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Zarząd Powiatu w Kielcach ogłasza uzupełniający nabór wniosków do zgłoszenia w ramach dotacji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Urząd bliżej niepełnosprawnych
Urząd bliżej niepełnosprawnych 1.02 2023

Urząd bliżej niepełnosprawnych

Starostwo Powiatowe w Kielcach realizuje przebudowę wejścia głównego z myślą o osobach niepełnosprawnych, a przede wszystkim niewidomych oraz poruszających się na wózkach. Jest to także ułatwienie dla innych osób odwiedzających nasz urząd, w tym dla rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

Ferie w powiecie kieleckim
Ferie w powiecie kieleckim 1.02 2023

Ferie w powiecie kieleckim

W województwie świętokrzyskim 30 stycznia rozpoczęto ferie zimowe. Uczniowie odpoczną od nauki do 12 lutego. Przerwa od zajęć lekcyjnych to czas na zabawę. Niezależnie od tego w jaki sposób uczniowie spędzą ferie, ważne jest bezpieczeństwo. W powiecie kieleckim wiele gmin przygotowało różne formy aktywności.

Egzotyczne zwierzęta  wpisane do rejestru
Egzotyczne zwierzęta wpisane do rejestru 1.02 2023

Egzotyczne zwierzęta wpisane do rejestru

Papugi, ale także żółwie stepowe, czy pyton królewski - takie egzotyczne zwierzęta zarejestrowano w 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Kielcach. To w sumie 44 okazy, przede wszystkim ptaki.

Można sprawdzić autokar wiozący dzieci na ferie
Można sprawdzić autokar wiozący dzieci na ferie 31.01 2023

Można sprawdzić autokar wiozący dzieci na ferie

Przed wyjazdem dzieci na zimowy wypoczynek można bezpłatnie sprawdzić stan techniczny autokaru w stacjach diagnostycznych na terenie powiatu kieleckiego. To w ramach akcji „Bezpieczne ferie”, którą także w tym roku organizuje Starostwo Powiatowe w Kielcach.

Wsparcie aktywizacyjne dla obywateli Ukrainy
Wsparcie aktywizacyjne dla obywateli Ukrainy 31.01 2023

Wsparcie aktywizacyjne dla obywateli Ukrainy

Informujemy, że cudzoziemcy zamieszkujący gminy powiatu kieleckiego mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy dla osób bezrobotnych. Po rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach będą oni mieli dostęp do:usług rynku pracy;pośrednictwa pracy;poradnictwa zawodowego; szkoleń;dofinansowania na rozpoczęcie działalności gospodarczej;konsultacji.  

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów