Aktualności

Znaleziono wiadomości: 10931.

Truskawkowe piosenki zabrzmiały w Bielinach
Truskawkowe piosenki zabrzmiały w Bielinach 13.06 2024

Truskawkowe piosenki zabrzmiały w Bielinach

Jubileuszowy 10. Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Strawberry Song” odbył się w środę 12 czerwca, w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach. Wzięło w nim udział 29 wokalistów ze szkół podstawowych powiatu kieleckiego.

Sukowianki znad Lubrzanki najlepsze w województwie
Sukowianki znad Lubrzanki najlepsze w województwie 12.06 2024

Sukowianki znad Lubrzanki najlepsze w województwie

Sukowianki znad Lubrzanki, z Sukowa w powiecie kieleckim zwyciężyły w wojewódzkim etapie plebiscytu Mistrzowie Agro i zdobyły tytuł: Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2024 Województwa Świętokrzyskiego. To jednak nie koniec rywalizacji, teraz czas na ogólnopolski finał plebiscytu.

Powiat wspiera niepełnosprawnych
Powiat wspiera niepełnosprawnych 12.06 2024

Powiat wspiera niepełnosprawnych

Będą nowe busy, modernizacje obiektów, a także dotacje na własne działalności i wyposażenie stanowisk pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Ponad 1 milion 218  tysięcy złotych z PFRON trafi do powiatu kieleckiego na zadania, które mają pomóc w wyrównywaniu szans osób niepełnosprawnych.

IPN zaprasza na film o wyjątkowym przyjacielu Polaków
IPN zaprasza na film o wyjątkowym przyjacielu Polaków 12.06 2024

IPN zaprasza na film o wyjątkowym przyjacielu Polaków

Film „Ostatni Marszałek” zostanie zaprezentowany w czwartek 13 czerwca w Sali konferencyjnej kieleckiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Obraz opowiada historię Beli Vargi, katolickiego księdza, który odegrał niezwykle istotną rolę w historii Węgier XX wieku, ale miał też silne więzi z Polakami. Spotkanie odbędzie się w 13 czerwca o godzinie 17.00 w nowej sali konferencyjnej Delegatury przy al. Na Stadion 1. Wstęp jest

Opowieść jako żywa... - Ruszają zgłoszenia wystawców
Opowieść jako żywa... - Ruszają zgłoszenia wystawców 12.06 2024

Opowieść jako żywa... - Ruszają zgłoszenia wystawców

Zajmujesz się sztuką ludową, folklorem, rękodziełem lub produktami spożywczymi? Zgłoś swój udział w wydarzeniu - „Opowieść jako żywa...”, podczas którego wystawcy prezentują swoje wyroby, pielęgnując lokalną tożsamość i kultywując tradycje. Termin składania zgłoszeń do 12 lipca 2024 za pomocą formularza.

W środę zawyją policyjne i strażackie syreny
W środę zawyją policyjne i strażackie syreny 11.06 2024

W środę zawyją policyjne i strażackie syreny

Syreny policyjnych radiowozów i wozów strażackich zawyją jutro w południe w całym kraju. Funkcjonariusze uczczą w ten sposób pamięć sierżanta Mateusza Sitka, polskiego żołnierza, który zginął chroniąc granicy Naszej Ojczyzny. Pogrzeb bohatera rozpocznie się w środę o godz. 11:00. Policjanci i strażacy uruchomią sygnały dźwiękowe swoich pojazdów na znak solidarności wszystkich służb mundurowych dbających o

10. ŚBOT dziś świętuje
10. ŚBOT dziś świętuje 11.06 2024

10. ŚBOT dziś świętuje

10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej obchodziła dziś swoje święto. Uroczystość przypada na 11 czerwca, dla upamiętnienia złożenia na polanie ,,Wykus” prochów mjr. cichociemnego Eugeniusza Kaszyńskiego ps. ,,Nurt”, który jest patronem brygady.

O współpracy z organizacjami pozarządowymi
O współpracy z organizacjami pozarządowymi 11.06 2024

O współpracy z organizacjami pozarządowymi

O roli organizacji III Sektora i współpracy z gminami, a także możliwościach pozyskiwania środków przez organizacje pozarządowe na realizację zadań, rozmawiano podczas posiedzenia Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Kielcach.

Specjalne programy pomagają zmniejszyć bezrobocie
Specjalne programy pomagają zmniejszyć bezrobocie 11.06 2024

Specjalne programy pomagają zmniejszyć bezrobocie

Bezrobocie w powiecie kieleckim spada i na koniec maja 2024 wynosiło 6,7 procent. To o pół punktu procentowego mniej niż w kwietniu tego roku. Takie dane przedstawiono podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Starosta podejmuje działania, żeby w Cedzynie było bezpiecznie
Starosta podejmuje działania, żeby w Cedzynie było bezpiecznie 10.06 2024

Starosta podejmuje działania, żeby w Cedzynie było bezpiecznie

Uchwalenie i szybkie wprowadzenie regulaminu korzystania ze zbiornika w Cedzynie, zintensyfikowanie działań policji wodnej i wspólna praca wszystkich zainteresowanych podmiotów, w celu docelowego uregulowania zasad korzystania z zalewu. Takie są wnioski po zorganizowanym przez Starostę Kieleckiego spotkaniu, na temat bezpieczeństwa użytkowania akwenu.

do góry
Specjalne programy zmniejszają bezrobocie Święto 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej Muzyka ludowa zabrzmi w niedzielę w Jaworzni Kadra dowódcza 1. Dywizji Piechoty Legionów w starostwie Na zalewie w Cedzynie ma być bezpieczniej Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Szpital przy Prostej wykonuje badania prenatalne Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów