do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Ważna informacja dla klientów Starostwa Powiatowego w Kielcach. Z uwagi na awarię systemu rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy, w poniedziałek, 21 maja nie będą załatwiane sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Za utrudnienia przepraszamy.Uwaga! 21 lutego br. Zarząd Powiatu w Kielcach przyjął Księgę Identyfikacji Wizualnej Powiatu Kieleckiego, która znajduje się w zakładce „Dla Klienta”W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
27 marca
2017

Zintegrowali się dzięki piłce nożnej

 

W Hali Sportowo- Widowiskowej „Pod Basztami” w Chęcinach odbyły się XVII Mistrzostwa Radnych i Pracowników Samorządowych w Halowej Piłce Nożnej.

Od wczesnych godzin porannych Hala Sportowo-Widowiskowa „Pod Basztami” w Chęcinach wypełniła się zawodnikami, którzy stanęli w szranki o zdobycie wyjątkowego trofeum. Sportowym zmaganiom z trybun przyglądał się Michał Godowski – starosta kielecki, który podkreślił, iż tego typu imprezy są doskonałą formą integracji pomiędzy samorządami.

- Mistrzostwa są niepowtarzalną okazją do zobaczenia „sportowej strony” osób, które na co dzień pracują na rzecz mieszkańców powiatu kieleckiego i województwa świętokrzyskiego- powiedział starosta.

Po uroczystej ceremonii otwarcia wylosowano kolejność meczy i przystąpiono do rywalizacji. Osiemnaście drużyn dało prawdziwy pokaz ducha walki na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zaangażowanie zawodników dało się wyczuć z każdą minutą, aż do ostatnich sekund meczu finałowego.

Do walki o puchar stanęła drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach z drużyną z Urzędu Gminy Strawczyn. Los okazał się łaskawy dla „mundurowych”, którzy pokonali drużynę samorządowców.

Na trzeciej pozycji turniej zakończyła drużyna kieleckiego starostwa, po zasłużonym zwycięstwie z drużyną Urzędu Gminy Chmielnik.

Najlepszym strzelcem okazał się Dominik Sito z komendy miejskiej PSP, zaś bramkarzem Paweł Jugo z kieleckiego starostwa.

W imprezie wzięli udział wójtowie: burmistrz gminy i miasta Chęciny Robert Jaworski, Chmielnika – Paweł Wójcik, Bielin – Sławomir Kopacz, Daleszyc – Dariusz Meresiński, Mniowa - Mariusz Adamczyk, Masłowa - Tomasz Lato i Sitkówki - Nowin - Sebastian Nowaczkiewicz. Obecni byli  także radni powiatowi: Monika Jabłońska,  Mirosław Gębski oraz Kazimierz Bielecki.

Do walki przystąpiły drużyny: bankowcy, reprezentanci służb mundurowych- Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz Aresztu Śledczego w Kielcach. Spośród gmin zobaczyliśmy przedstawicieli Masłowa, Rakowa, Chmielnika, Łopuszna, Bielin, Nowej Słupi, Daleszyc, Chęcin, Morawicy, Mniowa i Sitkówki- Nowiny. Także swoje sportowe umiejętności pokazali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Rozmowa ze starosta kielekcim, Michałem Godowskim:

- Skąd wziął się pomysł na organizację mistrzostw dla tak różnych grup zawodowych?

- Praca jest bardzo ważną częścią naszego życia, często zajmuje większość naszego czasu. Dzielimy go z naszymi współpracownikami a atmosfera, która towarzyszy naszej pracy, przekłada się na jej efektywność. Uważam, że dobra atmosfera, panująca w zespole motywuje ludzi do coraz lepszego działania. Dlatego też warto organizować takie wydarzenia, dzięki którym pracownicy danej instytucji integrują się ze sobą, poznają się z zupełnie innej strony, ale także mają możliwość nawiązania znajomości z pracownikami innych jednostek, z którymi bardzo często współpracują „na odległość” lub telefonicznie.

- Dlaczego właśnie sport i piłka nożna ma zintegrować pracowników różnych instytucji?

- Sport wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu na uprawianie dyscyplin sportowych, dlatego chcemy, właśnie poprzez organizację tych mistrzostw, aktywnie i efektywnie wykorzystać czas w duchu walki fair play. Myślę, iż piłka nożna halowa jest bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wszyscy znają te grę.

- Jaki jest cel organizowanych mistrzostw?

- W Mistrzostwach nie liczy się przynależność do partii politycznych czy poglądy. Głównym celem jest umożliwienie osobom biorącym w nich udział jak najlepszego poznania siebie nawzajem, by praca na rzecz mieszkańców powiatu kieleckiego czy województwa świętokrzyskiego była jeszcze bardziej korzystna. Współpraca między gminami czy takimi instytucjami jak policja lub straż pożarna towarzyszy nam na co dzień. Właśnie dlatego warto poznać się jeszcze lepiej.

Fotogaleria...>>>więcej<<<

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner