Trwa nabór do szkół

2 Lipca 2020
 

 Zapraszamy ósmoklasistów do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat kielecki. Na absolwentów szkół podstawowych czekają ciekawe kierunki kształcenia i znakomita baza dydaktyczna.

- Nasze szkoły to nie tylko placówki z tradycjami. Mają one do zaoferowania doskonale wyposażone pracownie, posiadają znakomitą kadrę pedagogiczną oraz dają możliwość rozwijania pasji. Stwarzają one znakomity klimat do nauki i kształtują osobowość wychowanków – mówi Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki.

Powiat kielecki jest organem prowadzącym dla czerech szkół ponadpodstawowych.

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie posiada rozbudowaną bazę lokalowo-sprzętową, m.in. multimedialne pracownie przedmiotowe, fitness, siłownię, salę bilardową oraz remontowaną właśnie sportową strzelnicę pneumatyczną. To w niej mogą ćwiczyć uczniowie, którzy w przyszłości chcą założyć mundur. - Kluczową rzeczą jest to, że nasza szkoła jest bezpieczna i z dużą tradycją. Jesteśmy najstarszą spośród szkół powiatowych, liczącą sobie już 102 lata. Tworzą się tu wyjątkowe więzi między nauczycielami i uczniami. Absolwenci często nas odwiedzają, angażują się w projekty związane z modernizacją placówki, bo im też na tym zależy – mówi Magdalena Tusień-Kuzka, dyrektor PZS w Bodzentynie.

Powiatowy Zespół Szkół w Chęcinach do zaoferowania ma wiele kierunków, dobrą bazę lokalową i przygotowaną kadrę pedagogiczną. W czteroletnim liceum ogólnokształcącym absolwenci szkół podstawowych mają do dyspozycji m.in. klasy: policyjno-prawną, humanistyczną, medyczną, matematyczno-geograficzną. W ramach nauki w technikum placówka oferuje kształcenie m.in. na kierunkach: technik mechatronik, technik mechanik, technik informatyk. Uczniowie poza teorią, mogą liczyć na praktyki, które odbywają się u pracodawców i za które otrzymują wynagrodzenie. Młodzież może ponadto brać udział w kursach. Jednym z najpopularniejszych jest kurs prawa jazdy kat. B. Placówka oferuje też naukę w Branżowej Szkole I stopnia oraz kursy kwalifikacyjne zawodowe. - Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym w kwalifikacjach, w których kształcimy. Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, co do możliwości przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach – informuje Halina Kołodziejczyk, dyrektor PZS w Chęcinach.

W skład Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku wchodzą: Liceum Ogólnokształcące imienia Adolfa Dygasińskiego, Technikum oraz Szkoła Branżowa Pierwszego Stopnia. Placówka kształci w wielu zawodach, które są poszukiwane na rynku pracy. Wśród nowości w tegorocznej rekrutacji są technik spawalnictwa, technik programista oraz technik technologii drewna.-  Nasza szkoła jest placówką z bogatą tradycją, która cały czas dynamicznie się rozwija. Oferujemy uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju dzięki doskonałej bazie dydaktycznej. Dysponujemy m. in. stałymi i mobilnymi pracowniami internetowymi oraz Centrum multimedialnym. W Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego działa pracownia nowych technologii i nowoczesna hala maszyn. Są tu także dwie pracownie samochodowe, gastronomiczne, fryzjerska oraz nowoczesna pracownia spawalnicza – wylicza Sławomir Wójcik, dyrektor PZS w Chmielniku.

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie oprócz ciekawych kierunków kształcenia ma do zaoferowania nowoczesną bazę dydaktyczną i bardzo dobrze wyposażone pracownie. Uczniowie naukę w nowym budynku rozpoczęli we wrześniu 2019 roku. Wszystko jest tu nowe i dostosowane do obecnych wymogów edukacyjnych. - Tym, co wyróżnia naszą szkołę jest właśnie ten budynek i nowoczesne pracownie, w których uczniowie zdobywają cenne umiejętności. Mamy m.in. bogato wyposażoną pracownię informatyczną, hotelarską, gastronomiczną i fryzjerską. Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. Jesteśmy w czołówce szkół powiatowych, jeśli chodzi o zdawalność matur i egzaminów zawodowych - informuje Teresa Pasowska, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie. W ofercie szkoły znajduje się czteroletnie liceum ogólnokształcące z klasami o profilu m.in. administracyjno-prawnym, turystyczno-językowym, informatycznym, czy biomedycznym. Szkoła branżowa oferuje z kolei naukę w zawodach takich jak: stolarz, cukiernik, czy automatyk. Pięcioletnie technikum kształci m.in. na kierunkach: technik hotelarstwa, architektury krajobrazu, czy reklamy. 

Więcej informacji na temat kierunków kształcenia w powiatowych szkołach na portalu edukacyjnym - https://www.powiat.kielce.pl/portal_edukacyjny/aktualnosci_portal_edukacyjny/OFERTA-EDUKACYJNA-SZKOL-POWIATU-KIELECKIEGO/idn:7700.html

 

 

 

do góry
Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów