• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Ruszają remonty dróg

Komisja Dróg, Komunikacji i Budownictwa obradowała dziś w kieleckim starostwie. Zaopiniowano uchwały na najbliższą sesję Rady Powiatu.

W obradach Komisji Dróg, Komunikacji i Budownictwa uczestniczył członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Józef Szczepańczyk oraz skarbnik powiatu - Maria Klusek, która przedstawiła radnym zmiany w budżecie powiatu kieleckiego na 2017 rok i zmieniającą uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kieleckiego na lata 2017-2028.

Członkowie komisji rozmawiali o sytuacji na drogach powiatowych w ostatnich tygodniach. Zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg – Zbigniew Wróbel zrelacjonował przebieg najnowszych przetargów. Drogowcy wiele też mówili o racjonalnym gospodarowaniu pieniędzmi przeznaczonymi na drogi.

– Rozstrzygnęliśmy przetargi na bieżącą konserwację nawierzchni bitumicznych dróg powiatowych. Zakończenie remontów cząstkowych planowane jest na 15 czerwca. Warto dodać, iż okres gwarancji wynosi 24 miesiące – poinformował radnych Józef Szczepańczyk. Członek Zarządu odniósł się także do współpracy z gminami w zakresie wspólnych remontów dróg. - Staramy się realizować te zadania, które są najważniejsze i poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Analizujemy stan dróg, które są proponowane przez gminy.

Radni tej komisji mieli sporo pytań co do dróg.

W budżecie powiatu na 2017 rok zaplanowano do zrealizowania kilkanaście zadań rocznych i wieloletnich. Ponieważ własne środki nie są wystarczające, powiat czyni starania o pozyskanie dodatkowych pieniędzy z budżetu państwa. I są już tego pierwsze skutki. Z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powiat otrzymał promesę na przebudowę ulicy Żeromskiego w miejscowości Bilcza na terenie gminy Morawica. - Kolejne zadanie, które chcemy sfinansować z pieniędzy ministerialnych to przebudowa mostu w Porzeczu, gm. Miedziana Góra. Na to zadanie złożyliśmy wniosek. Chociaż nie mamy jeszcze odpowiedzi, to jesteśmy dobrej myśli – dodaje Józef Szczepańczyk.
Powiat sukcesywnie ogłasza i rozstrzyga przetargi na roboty na drogach będących w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg. W ich wyniku wyłoniono już wykonawców na: remont drogi Dębno – Wojciechów w gminie Nowa Słupia, budowę chodników we wsi Pieradła, gm. Mniów i wsi Drugnia, gm. Daleszyce, remont przepustu pod drogą powiatową we Wzdole Rządowym, gm. Bodzentyn. W przygotowaniu są kolejne przetargi.
Wraz z nastaniem odpowiednich warunków atmosferycznych wybrani w przetargach w roku ubiegłym wykonawcy przystąpili do przebudowy dróg zakwalifikowanych do sfinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. W gminie Łopuszno roboty trwają na drodze Łopuszno – Jasień, w gminie Bodzentyn na drodze Bodzentyn – Psary Stara Wieś, a w gminie Chmielnik na odcinku Chmielnik – Śladków Duży. Łączna długość remontowanych odcinków wynosi 10 784 metry. Wartość tych trzech inwestycji to 2 mln 56 tys. zł, z czego 1 mln 308 tys. zł będzie pochodzić z programu PROW.

następna porzednia powrót do listy aktualności