Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:

W dniu 29 grudnia 2018 r. (sobota) Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie czynne w godz. 7.00-15.15.Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie nieczynne. Powiatowy Rzecznik Konsumentów 10 grudnia nie będzie przyjmował interesantów. W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Radni obradowali

O sytuacji Powiatowych Zespołów Szkół, szpitali oraz o rodzinach zastępczych rozmawiano podczas obrad Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Powiatu oraz Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych.

Obradom obu komisji przewodniczyli Janusz Wojkowski oraz Bogumiła Kowalczyk. W posiedzeniu wzięli udział także członek Zarządu Powiatu w Kielcach  Bogdan Gierada oraz skarbnik powiatu Maria Klusek. Radni omówili „Informację o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Kieleckiego w roku szkolnym 2017/2018”.

- Wszystkich nas cieszy bardzo dobry nabór i wyniki szkół w Łopusznie, dobrze prosperującego Zespołu Szkół w Chmielniku. Wyzwaniem jest Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie. Szkoła dysponuje bardzo dobrymi warunkami lokalowymi, dobrze wyposażonymi pracowniami oraz bardzo dobrą kadrą, jednak nie cieszy się popularnością wśród uczniów – mówił Janusz Wojkowski.

Radna Irena Gmyr zwróciła uwagę, iż w rozwoju szkoły należy nawiązać współpracę z gminą, mówiła także o organizacji dowozu uczniów z dalszych miejscowości.

- Podejmowaliśmy wiele działań na rzecz tej szkoły. Upatrujemy możliwości w uczniach, którzy przyjdą po zlikwidowaniu gimnazjów – mówił Bogdan Gierada.

Następnie radni wysłuchali informacji  na temat zmian w uchwale w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Kieleckiego na lata 2018-2028 oraz zmian w budżecie Powiatu Kieleckiego na rok 2018.

- Przeznaczamy środki na zakup samochodu dla Powiatowego Centrum Usług Medycznych w Kielcach oraz dofinansowanie na działalność szkół – mówiła skarbnik powiatu.

Ważnym elementem obrad było omówienie sytuacji szpitala Powiatowego w Chmielniku, który jak zaznaczono bardzo dobrze się rozwija dzięki pomocy ze strony samorządu powiatu. Ostatnią część posiedzenia poświęcono informacji dotyczącej przyjęcia „Programu pieczy zastępczej wraz z corocznym limitem rodzin zawodowych w powiecie kieleckim na lata 2019-2021.

- W trackie przygotowania poprzedniego Programu zgłaszało się dużo rodzin, jednak w tym momencie dużo rodzin rezygnuje, przerasta ich odpowiedzialność i obciążenie. Jest to duże wyzwanie w organizowaniu pieczy zastępczej. Będziemy stawiać na rozwój nowych form, pozyskiwanie nowych kandydatów, jak również dbanie o te rodziny, które mamy, zapewniając im opiekę specjalistów, tak żeby zapobiegać wypaleniu zawodowemu – Sylwia Piotrowska - Kierownik Referatu ds. Świadczeń i Pomocy Instytucjonalnej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Przedstawicielka PCPR dodała, że obecnie do pieczy zastępczej trafia wiele dzieci, które wymagają specjalistycznej opieki. Są to dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności, które często potrzebuję opieki instytucjonalnej.

Na zakończenie przewodniczący komisji, radny Ryszard Barwinek oraz Bogdan Gierada i Stanisław Furmanek, naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej podziękowali radnym zasiadającym w komisjach za współpracę w trakcie kończącej się kadencji.