W dniach 10-23.09.2019 r. rzecznik konsumentów nie przyjmuje z powodu urlopu.HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Poznają szkoły i atrakcje powiatu kieleckiego

Przebywająca w powiecie kieleckim delegacja z Winnickiego Obwodowego Dobroczynnego Stowarzyszenia "Dom Polski" im. Tomasza Marka Leoniuka  podczas pierwszego dnia wizyty zapoznała się z pracą Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach.

Uczniów i opiekunów przywitał starosta kielecki Mirosław Gębski oraz burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski, a także Halina Kołodziejczyk, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach.

- Mam nadzieje, że szkoła w Chęcinach wam się spodoba, że będziecie chcieli się uczyć i zdobywać doświadczenie w naszej placówce – powitał gości starosta. Podkreślił, że działalność placówki w Chęcinach jest doskonałym przykładem umiejętnego łączenia nowoczesności z tradycją.

Zadowolenia z nowych uczniów nie kryła dyrektor placówki. - Bardzo się cieszę, że młodzież z Ukrainy będzie uczyła się w naszej szkole – mówiła dyrektor Halina Kołodziejczyk. – Współpraca będzie się na pewno układać bardzo dobrze. W jednostce już uczy się dziewięcioro uczniów z Ukrainy, z różnych okręgów. Wiem, że czują się u nas dobrze. Wyrobiliśmy sobie opinię dobrej szkoły, przyjaznej uczniowi, dbającej o jego bezpieczeństwo.

Ciepłe słowa do uczniów skierował także burmistrz Chęcin. – Szkoła jest znana, jest szkołą o wysokiej randze – dodał Robert Jaworski.

Raisa Protasiewicz, nauczycielka języka polskiego i przedstawicielka Winnickiego Obwodowego Dobroczynnego Stowarzyszenia "Dom Polski" im. Tomasza Marka Leoniuka podziękowała za zorganizowanie pobytu ukraińskich dzieci. – Przyjechaliśmy do Polski, aby poznać możliwości kształcenia naszych dzieci w Polsce. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że możemy być tutaj razem z wami, na waszej ziemi ojczystej. Jesteśmy zainteresowani poznaniem waszej kultury, tradycji. Jesteśmy wdzięczni, że możemy przebywać na ziemi naszych przodków.

W czasie wizyty nasi goście zapoznali się z funkcjonowaniem powiatowej szkoły, zapoznali się z ofertą, a także obejrzeli film promujący szkołę. Miłym punktem wizyty w szkole w Chęcinach  były występy uczniów tamtejszej szkoły, w tym uczniów z Ukrainy. Na zakończenie zwiedzili szkołę. Przedstawiciele z Ukrainy z dużym zainteresowaniem poznawali działalność oświatowo-wychowawczą naszej jednostki.

Następnie w planach, delegacja miała zwiedzanie miasta Chęciny, Zamek Królewski, „Niemczówkę”, „ Ścieżkę Mnicha”, halę sportowa „Pod Basztami”. Na wtorek zaplanowano odwiedzenie Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, zwiedzanie Kielc, w tym podziwianie rezerwatu przyrody „Kadzielnia”, bazylikę katedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kielcach, Ogród Włoski przy Muzeum w Kielcach.

Wizyta delegacji w powiecie potrwa do środy.

15 kwi

Delegacja z Winnickiego Obwodowego Dobroczynnego Stowarzyszenia "Dom Polski" im. Tomasza Marka Leoniuka