• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Po poradę do Chęcin

W Chęcinach powstał Punkt Konsultacyjny, w którym porad będą udzielać psycholog, pedagog, prawnik i mediator.

Punkt Konsultacyjny powstał w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chęcinach. Dzisiaj, 18 maja starosta kielecki Michał Godowski oraz burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski podpisali porozumienie w tej sprawie. W wydarzeniu tym uczestniczył także Bogdan Gierada, członek Zarządu Powiatu w Kielcach, Anna Bielna, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

- Z bezpłatnych porad specjalistów korzystać będą osoby i rodziny będące w trudnej sytuacji życiowej z terenu Gminy i Miasta Chęciny. Wiem, że wiele osób dotykają różnego rodzaju problemy, stąd my wychodzimy naprzeciw i chcemy im pomóc  – powiedział starosta Michał Godowski.

Burmistrz Robert Jaworski w imieniu samorządu Gminy i Miasta Chęciny oraz mieszkańców podziękował za inicjatywę powiatu kieleckiego. – Cieszę się, że znaleźliśmy się w ścisłym gronie tych gmin, które będą mogły poszczycić się punktem konsultacyjnym. Jego dzisiejsze otwarcie w Chęcinach jest dowodem na dialog i partnerstwo samorządów różnych szczebli w zakresie pomocy społecznej – powiedział burmistrz.

Anna Bielna, dyrektor PCPR w Kielcach zaznaczyła, iż kolejne punkty powstaną w gminach: w Łopusznie, Morawicy i Daleszycach.

- W ramach punktów przewidziano poradnictwo i wsparcie psychologiczne w sprawach rodzinnych oraz wychowawczych, pomoc dla osób przeżywających kryzysy życiowe, pomoc dzieciom i młodzieży w zakresie socjalizacji w szkole, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów w rodzinie, wyciszanie konfliktów małżeńskich, prowadzenie mediacji rodzinnej, profilaktyka dla mieszkańców m.in. ukierunkowanych na rozwój umiejętności wychowawczych rodziców, profilaktyka zachowań, agresywnych wśród dzieci i młodzieży, porady prawne w zakresie prawa cywilnego w tym: prawo rodzinne, prawo pracy, rzeczowe i inne, pomoc prawna w sporządzaniu projektów, pozwu czy wniosku - wylicza Anna Bielna, dyrektor PCPR w Kielcach.

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach, dyżury w trzeci (mediator, radca prawny) i czwarty ( psycholog, pedagog) wtorek miesiąca, tel. 41 315 10 54.

następna porzednia powrót do listy aktualności