do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Ważna informacja dla klientów Starostwa Powiatowego w Kielcach. Z uwagi na awarię systemu rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy, w poniedziałek, 21 maja nie będą załatwiane sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Za utrudnienia przepraszamy.Uwaga! 21 lutego br. Zarząd Powiatu w Kielcach przyjął Księgę Identyfikacji Wizualnej Powiatu Kieleckiego, która znajduje się w zakładce „Dla Klienta”W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
17 maja
2017

Pierwsze miejsce dla powiatu kieleckiego

 

Prestiżową statuetką "Koziołka" uhonorowany został Powiat Kielecki za ubiegłoroczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ramach programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”.

Powiat kielecki otrzymał "Koziołka" za wszechstronne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Przyznanie I miejsca powiatowi kieleckiemu to przede wszystkim docenienie przez kapitułę zrealizowanych przedsięwzięć profilaktycznych obejmujących obszar ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Podkreślono także duże zaangażowanie władz samorządowych oraz różnych instytucji, które podejmują szereg inicjatyw i z powodzeniem pozyskują na nie środki.

Podczas uroczystego podsumowania, które odbyło się w Hotelu "Cztery Wiatry" w Korytnicy nagrodzono samorządy za ich zaangażowanie w realizację programu. W podsumowaniu programu „Bezpieczne Świętokrzyskie” uczestniczył Michał Godowski, starosta kielecki.

- Powiat Kielecki został nagrodzony za wszechstronne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa, realizację autorskich programów profilaktycznych. Nie było by to możliwe bez dobrej współpracy Policji oraz pozostałych powiatowych służb inspekcji i straży z samorządem i organizacjami pozarządowymi – mówi starosta Michał Godowski. Starosta dodaje: - Kwestie bezpieczeństwa w naszym powiecie są dla nas bardzo ważne. Każdego dnia podejmujemy wiele ciekawych działań służących poprawie bezpieczeństwa. Nasza współpraca z gminami i różnego rodzaju instytucjami, pozwala na realizację wielu interesujących przedsięwzięć, które służą przede wszystkim mieszkańcom powiatu.

Starosta do najważniejszych zaliczył liczne akcje podejmowane przez powiat w ramach „Bezpieczny powiat kielecki” we współpracy ze wszystkimi służbami mundurowymi i instytucjami działającymi na rzecz poprawy bezpieczeństwa. – Nasz samorząd bacznie zwraca uwagę na zagadnienia związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym, przeciwpowodziowym, ratownictwem medycznym, przeciwdziałaniem przestępczości i uzależnieniom, bezpieczeństwem w ruchu drogowym, wychowaniem dzieci i młodzieży, pomocą społeczną, bezrobociem oraz ochroną środowiska.

– Powiat kielecki był częstym inicjatorem oraz koordynatorem wielu podejmowanych działań – dodaje Beata Niebudek, kierownik Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa kieleckiego starostwa. - A działo się u nas dużo, zarówno w sferze bezpieczeństwa w miejscach publicznych jak i bezpieczeństwa na drodze. Równie ważne było bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży. W roku 2016 samorząd wsparł Komendę Miejską Policji w Kielcach kwotą ponad 113 tysięcy złotych z przeznaczeniem na różnego rodzaju zadania, których celem jest poprawa szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Ponad 100 tysięcy złotych przeznaczono na zakup radiowozów. Z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego, starosta przekazał komendantowi zestaw pomocy dydaktycznych ”Autochodzik”, który pomaga przygotować dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Od kilku lat samorząd powiatu dofinansowuje budowę strażnicy JRG nr 4 w Chmielniku. W 2016 roku była to kwota 50 tys. zł.

- To tylko niektóre działania podejmowane przez powiat – dodaje starosta.

Idea Nagrody „KOZIOŁEK” zrodziła się w 2000 roku. Głównym jej celem jest wspieranie aktywności i publiczna promocja powiatów, na terenie których działające osoby fizyczne i prawne przyczyniają się do znaczącej poprawy stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz zabezpieczenia majątku państwowego i prywatnego. Istotnym była także chęć wyrażenia im uznania za wkład pracy i zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”

Po raz pierwszy wyróżniono  sześć gmin/miast za realizację w 2016 roku programu „Bezpieczne świętokrzyskie”. Otrzymali je: gmina Bieliny (powiat kielecki), Sitkówka- Nowiny (powiat kielecki), Baćkowice (powiat opatowski), Ożarów (powiat Opatowski), Czarnocin (powiat kazimierski) oraz miasto Skarżysko –Kamienna.   

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner