• Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15

Umów wizytę - Wydział Komunikacji i TransportuTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
01 grudnia

Park legend w Nowej Słupi

Przekazanie decyzji o pozwoleniu na budowę nowej atrakcji turystycznej w gminie Nowa Słupia. Od lewej Stefan Bąk, Marcin Piętak, Mariusz Ściana.

Coraz bliżej powstania nowej atrakcji turystycznej w powiecie kieleckim. Pozwolenie na budowę Parku Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich „Łysa Góra” odebrał z rąk członków Zarządu Powiatu w Kielcach – Stefana Bąka i Mariusza Ściany, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego - Marcin Piętak.

Park Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi będzie promował historię i kulturę ziemi świętokrzyskiej w nowoczesny, przyjazny i ciekawy dla turysty sposób. Powstająca atrakcja, w sąsiedztwie miejsca, gdzie co roku odbywają się dymarki, będzie mieć kubaturę około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Przewidywany termin zakończenia budowy to czerwiec 2022 roku.

Na turystów czekać będzie wiele atrakcji.  Szlak zwiedzania podzielony zostanie na ścieżki i strefy. Podążając ścieżką edukacyjną, gdzie zwiedzanie będzie zorganizowane, prowadzeni przez narratora - Pielgrzyma Świętokrzyskiego - turyści poznają legendy i podania o regionie. Strefa edukacyjna umożliwi bardziej szczegółowe spojrzenie na prezentowane mity w kontekście badań naukowych. W obiekcie będzie też duża przestrzeń dla indywidualnych zabaw i rozrywki, a także kina 3D oraz miejsce na gastronomię i sklep z pamiątkami.

- Dzięki inwestycji, która powstanie u stóp Świętego Krzyża, zyska gospodarczo i wizerunkowo nie tylko gmina i powiat kielecki, ale cały nasz region. Cieszę się, że potencjał turystyczny gminy Nowa Słupia został tak dobrze wykorzystany – powiedział członek Zarządu Stefan Bąk.

- Życzę powodzenia w realizacji tak dużego zadania, abyśmy mogli już w najbliższym czasie korzystać z nowej atrakcji, promującej ziemię świętokrzyską – dodał członek Zarządu Mariusz Ściana.