Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:

W dniu 29 grudnia 2018 r. (sobota) Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie czynne w godz. 7.00-15.15.Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Kielcach będzie nieczynne. Powiatowy Rzecznik Konsumentów 10 grudnia nie będzie przyjmował interesantów. W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Obradowały komisje

W poniedziałek, 8 października odbyły się posiedzenia komisji Rady Powiatu w Kielcach przed zaplanowaną na 12 października sesją.

Tematy związane z remontami dróg powiatowych zdominowały posiedzenie komisji Dróg, Komunikacji i Budownictwa.

Wiele pytań i uwag na temat trwających oraz mających się rozpocząć prac na drogach powiatowych mieli radni podczas komisji Dróg, Komunikacji i Budownictwa, której przewodniczył radny Stefan Pacak. W komisji uczestniczyli członek Zarządu Powiatu w Kielcach Józef Szczepańczyk oraz skarbnik powiatu Maria Klusek, a także zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kielcach Zbigniew Wróbel.

- Będziemy rozmawiać o tym, na jakim etapie jesteśmy, jeśli chodzi o realizację zadań drogowych – zapowiedział Józef Szczepańczyk. I rzeczywiście radni zadali wiele pytań dotyczących inwestycji w infrastrukturę drogową, na które odpowiadali członek Zarządu oraz zastępca Dyrektora PZD.

Radny Zdzisław Zapała pytał o drogi w miejscowościach Kajetanów, Tumlin-Podgród oraz o chodnik w Tumlinie-Wykień. Radny Jacek Kuzia dopytywał o postępy w sprawie poboczy w kostce w miejscowości Łabędziów oraz zamontowanie barierek przy kościele w Morawicy. Radna powiatowa Monika Jabłońska mówiła o niebezpiecznym skrzyżowaniu w Oblęgorze, na które zjeżdża się od Malmurzyna. - W tym miejscu dochodzi bardzo często do wypadków, w ubiegłym miesiącu były już dwie stłuczki. Komisja, która była na tym skrzyżowaniu ustaliła w tym miejscu ustawienie znaku - zaznaczała.

Zbigniew Wróbel odpowiedział, iż w tym miejscu zostanie ustawiony aktywny znak STOP z zasilaniem solarnym. Radna zgłosiła także na przyszły rok dokończenie chodnika w Kuźniakach oraz drogi w miejscowości Oblęgór. Podziękowała również za prace, które trwają w miejscowościBugaj, gdzie jest budowany chodnik oraz rozpoczęcie przetargu na budowę odcinka drogi Promnik-Strawczyn.

Radny Marian Zarzycki dopytywał o drogę od miejscowości Klonówka w stronę E7, na której chodnik i pobocza są w złym stanie. – Jest złożony wniosek na przyszły rok w sprawie remontu całej tej drogi, w tym na wykonanie chodnika. Czekamy na listę rankingową zgłoszonych projektów – mówili Zbigniew Wróbel i Józef Szczepańczyk.

Robert Kaszuba zadawał pytanie w sprawie remontu 200 m odcinka drogi powiatowej od Bartkowa do końca Komorników, gdzie będą trwały prace w związku z likwidacją przejazdu, który wykonają Polskie Koleje Państwowe.

W kolejnej części posiedzenia Maria Klusek przedstawiła informację zmian w budżecie Powiatu Kieleckiego oraz zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kieleckiego na lata 2018-2028.

Informacja o stanie środowiska na terenie powiatu kieleckiego w 2017 roku była jednym z tematów posiedzenia łączonych komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska oraz Samorządu, Rozwoju Gospodarczego i Przeciwdziałania Bezrobociu. W posiedzeniu uczestniczyli Bogdan Gierada, członek Zarządu Powiatu w Kielcach i Maria Klusek, skarbnik powiatu.

O stanie środowiska w powiecie mówiła Urszula Suchenia, zastępca naczelnika Wydziału Inspekcji z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach.