do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Ważna informacja dla klientów Starostwa Powiatowego w Kielcach. Z uwagi na awarię systemu rejestracji pojazdów i wydawania praw jazdy, w poniedziałek, 21 maja nie będą załatwiane sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach. Za utrudnienia przepraszamy.Uwaga! 21 lutego br. Zarząd Powiatu w Kielcach przyjął Księgę Identyfikacji Wizualnej Powiatu Kieleckiego, która znajduje się w zakładce „Dla Klienta”W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
09 maja
2017

O energii odnawialnej wiedzą wszystko

 

W Starostwie Powiatowym w Kielcach rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „Odnawialne źródła energii w powiecie kieleckim”, który odbył się w ramach Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie”.

- Konkurs miał na celu rozwijanie świadomości ekologicznej, zwrócenie uwagi młodzieży na problem zużycia energii oraz możliwości pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych oraz rozwijanie wrażliwości na problemy środowiska naturalnego w najbliższym otoczeniu - mówi Marek Kwiecień, członek Zarządu Powiatu w Kielcach i przewodniczący kapituły konkursowej. - Chcieliśmy, aby w ramach konkursu także nauczyciele zapoznawali uczniów z ogólnymi zagadnieniami na temat rodzaju surowców energetycznych nieodnawialnych i ich zasobów, skutków eksploatacji i wykorzystywania surowców nieodnawialnych na środowisko czy człowieka.

Konkurs przeprowadzono wśród uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kieleckiego. Łącznie, wpłynęło 56 prac z 13 placówek oświatowych. Na plakatach i makietach, uczniowie przedstawili zastosowanie odnawialnych źródeł energii na terenie powiatu kieleckiego. Zwrócili uwagę na konieczność ich wykorzystywania do produkcji energii elektrycznej i cieplnej, z powodu malejących zasobów surowców naturalnych (kopalnych), nadmiernego zanieczyszczenia środowiska, rosnącego zapotrzebowania na energię oraz szybki rozwój gospodarczy. W porównaniu do tradycyjnych źródeł energii takich jak: ropa, węgiel czy gaz ziemny, energia odnawialna jest energią tanią, przyjazną dla środowiska i człowieka.

- Celem projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko, w tym za nieodnawialne  surowce naturalne, pogłębienie wiedzy na temat znaczenia odnawialnych źródeł energii w rozwoju cywilizacji, promowanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, wskazanie praktycznego zastosowania energii odnawialnej w życiu codziennym – przykłady jej wykorzystania na terenie powiatu kieleckiego – dodaje Magdalena Kędzierska, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.

 - Zależało nam, by uczniowie zrobili wycieczki po najbliższej okolicy aby naocznie zobaczyć czy np. na dachach budynków, przy przejściach dla pieszych, oświetleniu ulicznym, zainstalowane są kolektory słoneczne lub fotowoltaiczne – dodaje Marek Kwiecień. – Chcieliśmy, aby rozmawiali z tymi mieszkańcami, którzy korzystają z niekonwencjonalnych źródeł energii, czy jest to dla nich korzystne.

Program edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. "Dla Ziemi, dla siebie" relizowany jest w ramach umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

 Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:    

I miejsce - Jesika Zroślak z Gimnazjum Nr 2 w Oblegorku, gm. Strawczyn

II miejsce – Aleksandra Turlińska i Bartłomiej Turliński z Gimnazjum w Chmielniku

III miejsce – Gabriela Nartowska i Gabriela Wawrzycka z Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach

Wyróżnienie – Jakub Gołębiowski i Kacper Dankowski z Publicznego Gimnazjum we Wzdole Rządowym     

Wyróżnienie –  Weronika Kiciak z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Nowej Słupi         

Wszystkim laureatom komisja konkursowa przyznała nagrody rzeczowe w postaci drobnego sprzętu elektronicznego/sportowego/radiowego o łącznej wartości około 1 050,00 zł – 2 100,00 zł .

09 maj
2017

Konkurs „Odnawialne źródła energii w powiecie kieleckim"

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner