do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

W dniach 10-23.09.2019 r. rzecznik konsumentów nie przyjmuje z powodu urlopu.HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
15 kwietnia
2019

Mecze pełne emocji i sportowej rywalizacji

 

Drużyna z Daleszyc zwyciężyła w XIX Halowych Mistrzostwach Radnych i Pracowników Samorządowych w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego, które się odbyły w gościnnej gminie Masłów.

Ponad 200 zawodników i emocje nie mniejsze niż na rozgrywanych na stadionach mistrzostwach. Do rywalizacji o puchar starosty kieleckiego, na dwóch boiskach w Masłowie i Mąchocicach Scholasterii stanęło aż 20 drużyn, reprezentujących środowiska samorządowe, bankowe, mundurowe i wszystkich sympatyzujących z samorządem powiatu: gminy- Chęciny, Chmielnik, Bieliny, Bodzentyn, Daleszyce, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Mniów, Morawica, Piekoszów, Pierzchnica, Sitkówka – Nowiny, Zagnańsk, Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Miejska Policji, mBank, Areszt Śledczy, Starostwo Powiatowe w Kielcach i Totalizator Sportowy.

Zespoły podzielono na cztery grupy– z każdej wychodziły dwa najlepsze. Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny z najlepszym bilansem punktowym.

Sportowców powitał starosta kielecki Mirosław Gębski oraz gospodarz obiektów w Masłowie – Tomasz Lato.

 - Życzę samych dobrych wrażeń, zero kontuzji. Cieszę się, że pierwszy raz w historii w powiatowych mistrzostw zmierzy się tak wiele drużyn. To inicjatywa, która jednoczy i integruje wszystkie drużyny w sportowej rywalizacji – witał wszystkich starosta, Mirosław Gębski.

 - Cieszę się że te mistrzostwa możemy rozgrywać w Masłowie, że turnieje trwają dalej i że w ten sposób możemy budować wspólnotę powiatu kieleckiego. Życzę rywalizacji w duchu fair play i bezpiecznych zawodów – dopingował Tomasz Lato.

Na mistrzostwach obecny był członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Cezary Majcher, radna powiatowa Anna Kosmala.

Na obu boiskach trwały zacięte walki, niektóre mecze rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Zawody stały na wysokim poziomie. Praktycznie w każdym meczu walka trwała do ostatniej piłki.

Niezwykle zacięty mecz rozegrały pomiędzy sobą cztery drużyny - z Daleszyc, Bielin, Komendy Miejskiej Policji i Aresztu Śledczego. Nie mieli sobie równych. To oni znaleźli się w finale mistrzostw, a o końcowym zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne.

Po zaciętej walce w finałach, pierwsze miejsce zdobyła drużyna z gminy Daleszyce. Drugie miejsce zajął skład z Komendy Miejskiej Policji zaś trzecie piłkarze z Bielin.

Najwięcej bramek strzelił Albert Zajęcki (KMP w Kielcach), a najskuteczniejszym bramkarzem okazał się Piotr Bera (gmina Bieliny).

- Mecz niektórych drużyn od początku miał zacięty przebieg. Widać, że receptą na udany mecz, jest po prostu systematyczny trening. Ciesze się, że wielu zawodników poprawiło swoją skuteczność – powiedział starosta. Na zakończenie dodał, iż mecze dostarczyły uczestnikom wielu emocji.

Grali ze swoimi drużynami:

Starosta kielecki Mirosław Gębski, zastępca wójta Miedzianej Góry – Piotr Buras, wójt Piekoszowa - Zbigniew Piątek, wójt gminy Zagnańsk – Wojciech Ślefarski, burmistrz Chmielnika -  Paweł Wójcik, wiceburmistrz Morawicy – Marcin Dziewięcki, zastępca wójta Sitkówki - Nowin – Łukasz Barwinek, wójt Mniowa – Piotr Wilczak, wójt gminy Pierzchnica – Stanisław Strąk, zastepca wójta Mniowa Piotr Milcarz.  

Reprezentacje samorządowców wsparli włodarze gmin, którzy przyjechali ze swoimi drużynami:

Burmistrz Daleszyc – Dariusz Meresiński, wójt gminy Bieliny – Sławomir Kopacz, wójt gminy Sitkówka - Nowiny – Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca burmistrza Bodzentyna – Andrzej Jarosiński.

15 kwi
2019

XIX Halowe Mistrzostwa Radnych i Pracowników Samorządowych w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Kieleckiego


 

 

 

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner