• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

Nowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
16 stycznia

Jesteśmy najlepszym powiatem w Polsce!

Po raz dziesiąty powiat kielecki tryumfuje w prestiżowym Rankingu Gmin i Powiatów, zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich. Zdobyliśmy też honorowy tytuł „Dobry Polski Samorząd 2016” oraz miano Super Powiatu.

Zakończyła się ocena samorządów, rywalizujących w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2016, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. 64 588 punktów i pierwsze miejsce w grupie powiatów powyżej 120 tys. mieszkańców zdobył powiat kielecki! Jako jedyny samorząd w tej kategorii otrzymał także tytuł honorowy „Dobry Polski Samorząd 2016”.

Pierwsze miejsce w rankingu przypadło nam po raz dziesiąty. Co ważne, poprawiliśmy punktację z zeszłego roku. – Dla nas to wspaniała informacja, bowiem rywalizacja była bardzo zacięta, do ostatniej chwili zmieniała się czołówka. Konkurowaliśmy z powiatem cieszyńskim – mówi starosta kielecki Michał Godowski.

Starosta podkreśla, że ten sukces jest potwierdzeniem tego, że ubiegły rok obfitował w wiele ważnych przedsięwzięć, jak inwestycje drogowe, działania w zakresie zdrowia. - W Rankingu Związku Powiatów Polskich doceniono m.in. nasze działania proinwestycyjne i prorozwojowe oraz rozwiązywania poprawiające jakość obsługi mieszkańców. Eksperci oceniali również promocje rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych – dodaje starosta.

Tytuł „Dobrego Polskiego Samorządu” przysługuje nam dzięki utrzymaniu pierwszego miejsca w rankingu do końca roku.

- To duże osiągnięcie jest owocem pracy całego zespołu Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz naszych jednostek. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi starosta kielecki Michał Godowski.

Uroczyste ogłoszenie wyników połączone z wręczaniem dyplomów odbędzie się podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

Ranking Związku Powiatów Polskich jest jedynym w Polsce tego rodzaju przedsięwzięciem, zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu "Dobry Polski Samorząd". Ranking trwa przez cały rok. Samorządy sklasyfikowane w rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

następna porzednia powrót do listy aktualności