do góry
 • Czas pracy: pn. 7.00-17.15, wt.-pt. 7.15-15.15
  Wydział Komunikacji i Transportu - godziny obsługi klientów:
  pn. 7.15-16.00, wt.-pt. 7.15-14.00
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Uwaga! 21 lutego br. Zarząd Powiatu w Kielcach przyjął Księgę Identyfikacji Wizualnej Powiatu Kieleckiego, która znajduje się w zakładce „Dla Klienta”W sprawach rejestracji pojazdów i praw jazdy zapraszamy do Wydziału Komunikacji i Transportu w poniedziałki 7.15-16.00, wtorek - piątek w godzinach 7.15 - 14.00. System Centralnej Ewidencji Pojazdów CEP wciąż nie działa poprawnie, niezależnie od Starostwa. O ustaniu tej awarii niezwłocznie poinformujemy.Czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach - w każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz
19 czerwca
2017

Festyn Rodzinny w Miedzianej Górze

 

Uhonorowanie społeczników statuetką „Miedziar”, żołnierskie rekonstrukcje, występy artystyczne w gorących rytmach reggae, zabawy sportowe – tak Miedziana Góra świętowała gminne święto. Gościem wydarzenia był przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Jan Cedro.

Sobotnia impreza była doskonałą okazją do wyróżnienia tych, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej gminy Miedziana Góra. Laureatką statuetki „Miedziar” została Józefa Bucka – artystka ludowa, pisarka, autorka niepowtarzalnych wieńców dożynkowych, aktywna działaczka Klubu Seniora.

Piękny jubileusz 90-lecia urodzin był także okazją do uhonorowania Aleksandry Niebudek, która otrzymała życzenia i piękny bukiet kwiatów od włodarzy gminy.

- Przeżyłam wojnę, to może dożyję i stu lat – żartowała dostojna jubilatka, której poczucia humoru i doskonałej kondycji można tylko pozazdrościć.

Swoje odznaki – Aktywny Senior – przyznała także Rada Seniorów Gminy Miedziana Góra. Otrzymali je – Marian Korczyński oraz Jan Szustak, a Czesław Naporowski został uhonorowany za popularyzację walorów turystycznych gminy. Podczas sobotniej imprezy doceniono także wyróżniającego się sportowca – stypendium otrzymał szczypiornista klubu Vive Tauron Kielce – Konrad  Ciołak.

Nagrodę wręczyło także Forum Inicjatyw Gospodarczych –otrzymał ją Automobilklub Kielecki, zaś Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy” uhonorowało Urszulę Struż.

Sobotnia impreza była również okazją do przypomnienia ważnej kartki z kalendarza – 10 czerwca 1863 r. w Bobrzy powstańcze oddziały Dionizego Czachowskiego stoczyły potyczkę z wojskami carskimi. Kilkuset powstańców, a wśród nich m.in. trzy kompanie strzelców i kompania kosynierów, stanęło naprzeciw potężnej armii cara. W potyczce zginęło ośmiu powstańców, których pochował ks. Julian Woroniecki. Pozostali straceńcy rozpierzchli się w kierunku Ćmińska i Tumlina. Te dramatyczne wydarzenia w pełnej rozmachy inscenizacji przedstawiło wspierane przez przyjaciół z całej Polski – Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej IV Pułku Piechoty Legionów. A widzowie, niczym uczestnicy wydarzeń, znaleźli się nagle w ogniu walki i umykali przed szturmem Rosjan i nacierającą kawalerią.

Sobotniej imprezie towarzyszyła prezentacja artystów związanych z gminą Miedziana Góra. Koło Gospodyń Wiejskich  „Macierzanka” nie dość, że przygotowało regionalne pyszności, to jeszcze dało popis swoich wokalnych umiejętności. Ze sceny popłynęły ludowe pieśni „Leć głosie po rosie”, „Jechałem z Tumlina” czy „Rolnicza dola”. Folklor królował również podczas występu zespołu „Bobrzanki”.

Oklaskami nagrodziła publiczność występ Bożeny Barchan – zwyciężczyni „Szansy na sukces”, która  pięknie zaśpiewała pełen nostalgii utwór „Łatwopalni”, by po chwili rzucić się w żywioł przeboju „Babę stworzył Bóg”. Najmłodsze pokolenie uzdolnionych wokalnie mieszkańców gminy reprezentowała Patrycja Żak, Kazimierz Fornalski zaśpiewał a cappella, umiejętnościami akrobatycznymi popisywał się zespół „Costa”  z Kostomłotów Pierwszych, zaś w rytmy disco polo porwała wszystkich grupa  NEWX.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci – karuzeli, dmuchanej zjeżdżalni, a wszystkich milusińskich zabawiała grupa „Wesoła Gromadka”, która przygotowała ciekawe animacje i konkursy.

Źródło: Miedziana Góra

następna poprzednia powrót do listy aktualności

banery

poprzedni baner
 • 8nVSCtil4pM6HMklMjC-bTmgxsRzV6f0F5bCv2AF2V0

 • K5ZQ3VAdEFCGVKYFQL6OZTUYrnDrl7vik3oIYfqfePs

 • o3--1demdUwNiOppJv3rX7QcPsSVdEzIpMB1Ho_zVVc

 • yI1z8PyeQCh5nlL-LOWQxuWcFzDEzSbYkS_XNgF3ytk

 • LwYKnX-H73CTVtDrz7OltrLSz14sEplkgxNxVr7QCxY

 • 1JhkADsh7zKKxS3VaR0-BkGwe3xbFmjNqJI7P---w9g

 • qNofshjKytUj_NQSIdVAj7qgQ4e4B8gTtnxa8PsePoY

 • 1JGMrD2uLFOskOylpcG6RKPxJsuXEgy_n26Zo1YtJQQ

 • YTNRd29rQolLX3aqU9NSwlfRbTqEdy07wrdEyTrMDs4

 • gMpxILS2BeOT-MBM2oijEmMyKEfv7r7rnW1bTOiLmXk

 • XhWwPl6Y_FqrHeFQ3GOAScGh3HgqvKxaGY9UbyHi5mg

 • pZJKT-psS6dmlmIe9ytSsi2_z7jQjaJeTocdGCy3S2M

 • OZJdarc8WY0xXnHt2W10eWAhC5fYMuIHn3IfAqeYXAg

 • da8VUSqsfutzgZoZF7Z-rjQaUFXM_si1RnplhSaoVoo

 • er6G1Pe8I5Vt3Wxj36RS-wJK_cLHtZ-K164ELhlL8As

następny baner