• Czas pracy: poniedziałek 7.00-17.15, wtorek-piątek 7.15-15.15

W dniu 23 czerwca.2017 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów przebywa na urlopieNowy czas pracy Starostwa Powiatowego w Kielcach. W każdy poniedziałek urząd będzie czynny w godzinach od 7 do 17.15. Od wtorku do piątku od 7.15 do 15.15. HERB I FLAGA POWIATU KIELECKIEGO - pobierz

Festyn Rodzinny w Miedzianej Górze

Uhonorowanie społeczników statuetką „Miedziar”, żołnierskie rekonstrukcje, występy artystyczne w gorących rytmach reggae, zabawy sportowe – tak Miedziana Góra świętowała gminne święto. Gościem wydarzenia był przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach Jan Cedro.

Sobotnia impreza była doskonałą okazją do wyróżnienia tych, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej gminy Miedziana Góra. Laureatką statuetki „Miedziar” została Józefa Bucka – artystka ludowa, pisarka, autorka niepowtarzalnych wieńców dożynkowych, aktywna działaczka Klubu Seniora.

Piękny jubileusz 90-lecia urodzin był także okazją do uhonorowania Aleksandry Niebudek, która otrzymała życzenia i piękny bukiet kwiatów od włodarzy gminy.

- Przeżyłam wojnę, to może dożyję i stu lat – żartowała dostojna jubilatka, której poczucia humoru i doskonałej kondycji można tylko pozazdrościć.

Swoje odznaki – Aktywny Senior – przyznała także Rada Seniorów Gminy Miedziana Góra. Otrzymali je – Marian Korczyński oraz Jan Szustak, a Czesław Naporowski został uhonorowany za popularyzację walorów turystycznych gminy. Podczas sobotniej imprezy doceniono także wyróżniającego się sportowca – stypendium otrzymał szczypiornista klubu Vive Tauron Kielce – Konrad  Ciołak.

Nagrodę wręczyło także Forum Inicjatyw Gospodarczych –otrzymał ją Automobilklub Kielecki, zaś Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy” uhonorowało Urszulę Struż.

Sobotnia impreza była również okazją do przypomnienia ważnej kartki z kalendarza – 10 czerwca 1863 r. w Bobrzy powstańcze oddziały Dionizego Czachowskiego stoczyły potyczkę z wojskami carskimi. Kilkuset powstańców, a wśród nich m.in. trzy kompanie strzelców i kompania kosynierów, stanęło naprzeciw potężnej armii cara. W potyczce zginęło ośmiu powstańców, których pochował ks. Julian Woroniecki. Pozostali straceńcy rozpierzchli się w kierunku Ćmińska i Tumlina. Te dramatyczne wydarzenia w pełnej rozmachy inscenizacji przedstawiło wspierane przez przyjaciół z całej Polski – Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej IV Pułku Piechoty Legionów. A widzowie, niczym uczestnicy wydarzeń, znaleźli się nagle w ogniu walki i umykali przed szturmem Rosjan i nacierającą kawalerią.

Sobotniej imprezie towarzyszyła prezentacja artystów związanych z gminą Miedziana Góra. Koło Gospodyń Wiejskich  „Macierzanka” nie dość, że przygotowało regionalne pyszności, to jeszcze dało popis swoich wokalnych umiejętności. Ze sceny popłynęły ludowe pieśni „Leć głosie po rosie”, „Jechałem z Tumlina” czy „Rolnicza dola”. Folklor królował również podczas występu zespołu „Bobrzanki”.

Oklaskami nagrodziła publiczność występ Bożeny Barchan – zwyciężczyni „Szansy na sukces”, która  pięknie zaśpiewała pełen nostalgii utwór „Łatwopalni”, by po chwili rzucić się w żywioł przeboju „Babę stworzył Bóg”. Najmłodsze pokolenie uzdolnionych wokalnie mieszkańców gminy reprezentowała Patrycja Żak, Kazimierz Fornalski zaśpiewał a cappella, umiejętnościami akrobatycznymi popisywał się zespół „Costa”  z Kostomłotów Pierwszych, zaś w rytmy disco polo porwała wszystkich grupa  NEWX.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci – karuzeli, dmuchanej zjeżdżalni, a wszystkich milusińskich zabawiała grupa „Wesoła Gromadka”, która przygotowała ciekawe animacje i konkursy.

Źródło: Miedziana Góra

następna porzednia powrót do listy aktualności