do góry

 • Czas pracy: pn. - pt. 7.00 - 15.15
 • ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce

 • tel. 41 200 12 00, 41 200 12 08
  fax 41 200 12 10

Umów wizytę / Rejestracja pojazdówTelefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Jak się dostać do Starostwa Powiatowego w Kielcach?
Strona główna Dla Turysty Imprezy Lysogorscy Tytani wybrani (06.04.2018)
 

Kapituła Nagrody Gospodarczej „Łysogórski Tytan” wręczyła nagrody dla czterech najlepszych firm z terenu powiatu kieleckiego.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się piątkowy wieczór w Hotelu Binkowski po raz pierwszy wręczone zostały prestiżowe Nagrody Gospodarcze „Łysogórski Tytan”. Laureaci zostali uhonorowani w czterech kategoriach, a wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonała specjalnie w tym celu powołana Kapituła, złożona z członków Starostwa Powiatowego w Kielcach oraz Forum Gospodarcze Województwa Świętokrzyskiego.

Najlepszych wybierano spośród 20 nominowanych w czterech kategoriach, tj. mikroprzedsiębiorstwa, małe przedsiębiorstwa, średnie i duże przedsiębiorstwa - czyli podmioty zatrudniające powyżej 50 pracowników oraz ambasadora powiatu kieleckiego (wyróżniającą się firmę na rynku ogólnopolskim oraz międzynarodowym).

Jak zaznaczył inicjator konkursu, starosta kielecki Michał Godowski nagroda, która w nazwie ma słowo tytan, ma na celu promowanie wyróżniających się firm z terenu powiatu kieleckiego. Tych, którzy swoją ciężką pracą przyczyniają się do rozwoju gospodarki oraz stanowią wzór dla innych firm. - Wyłoniliśmy liderów przedsiębiorczości w naszym regionie - powiedział starosta. - W ten sposób chcemy wyrazić uznanie dla ich dorobku, poczynań rynkowych oraz bycia niezaprzeczalnymi liderami w swoich branżach. Nagrodzone firmy cenimy za zrównoważony, konsekwentny rozwój firmy, które mają znaczący wpływ na kształtowanie się rynku pracy.

Starosta dodał, iż samorząd powiatu chce stworzyć przyjazne warunki do rozwoju biznesu, dlatego samorządowcy chcą wyróżnić tych, którzy nie tylko pozytywnie wpływają na rozwój gospodarczy powiatu kieleckiego, ale także promują go na arenie krajowej i międzynarodowej.

Tomasz Tworek, prezes Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego i zarazem prezes Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan zauważył i docenił inicjatywę samorządu powiatu. - Nie często się zdarza, by doceniano ciężką i trudną pracę przedsiębiorców. Promowanie lokalnych firm  jest potrzebne i bardzo oczekiwane. Takie inicjatywy warto wspierać merytorycznym głosem - powiedział bizmesmen. Przyznał też, że wybranie nalepszych z najlepszych było trudnym zadaniem. - Kapituła konkursu cieżko pracowała, by wyłonić tych najlepszych. Nie było to łatwe zadanie – powiedział.

Uznanie dla działalności wyróżnionych firm wyraził i docenił także Jan Cedro, przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach. -  Nominowane firmy pięknie wpisują się w dobrą, polską tradycję rzetelności i gospodarności. Ciężka praca oraz niecodzienne umiejętności menagerskie, wyczucie potrzeb odbiorców to droga do sukcesu. Jestem dumny, że mamy w powiecie takich przedsiębiorców - powiedział przewodniczący. Inicjatywy samorządowi powiatu pogratulował także Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego. - Gratuluję wszystkim laureatom. Dziękuję, że swoją działalnością przyczyniają się Państwo do rozwoju naszego województwa świętokrzyskiego - powiedział marszałek.  

I tak, nagrodę w kategorii średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymała firma „DEFRO” z Rudy Strawczyńskiej w gminie Strawczyn. Z kolei w kategorii kategorii małe przedsiębiorstwa zwycięzcą okazał się Zakład Kamieniarski „PRZYWAŁA STONES” z Chęcin. W kategorii mikroprzedsiębiorstwa zwyciężyła Wytwórnia Wędlin "SZUSTER" ze Zgórska w Sitkówkce Nowinach. Za obecność na rynku globalnym specjalną statuetką Ambasadora Powiatu Kieleckiego wyróżniono firmę KH-KIPPER z Kajetanowa w gminie Zagnańsk. Zwycięskie firmy otrzymały statuetkę „Łysogórski Tytan”, wykonaną przez artystę Arkadiusza Latosa.

Nagrodzeni podziękowali kapitule za docenienie ich pracy. - To dla naszej firmy wielki zaszczyt – powiedział Edward Przywała, właściciel Zakładu Kamieniarskiego Przywała Stones. Specjalnym wyróżnieniem Ambasadora nagrodzono firmę KH-KIPPER, która w tym roku obchodziła jubileusz 20 - lecia działalności. Starosta kielecki wręczając nagrodę podkreślił, iż firma cechuje się stabilnością rozwoju, dobrymi wynikami finansowymi, a jednocześnie promuje powiat kielecki na rynku krajowym i zagranicznym. - Laureaci tej nagrody to prawdziwi ambasadorowie naszego powiatu w kraju i na świecie. To dzięki nim powiat może tak dynamicznie się rozwijać, oferować swoim mieszkańcom nowe miejsca pracy i budować swoją pozycję na gospodarczej mapie Polski - powiedział Michał Godowski. 

Prezes Zarządu KH-KIPPER Andrzej Kamionka, w swoim wystąpieniu podkreślił, iż firma nie tylko promuje region za granicą, ale też zaprasza do odwiedzenia pięknego powiatu kieleckiego. - To pierwsza tego typu nagroda dla naszej firmy i nie ukrywam, że jest to bardzo miłe wyróżnienie dla nas – powiedział prezes. – Takim ambasadorem regionu staramy się być od dawna, poprzez różnego rodzaju działaność. Także przyczyniamy się do rozowju turystyki w regionie, mamy bardzo dużo gości z zagranicy, nocują w Kielcach i okolicy. Poznają smaki powiatu i piękno turystycznych zakątków. Mamy kontrahentów, którzy odwiedzają nas także kilka razy do roku i podkreślają zachodzące u nas zmiany. To miłe - przyznał. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Jak dokonano wyboru kandydatów?

Kandydaci zostali nominowani przez Kapitułę konkursu Forum Gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego, w której skład weszli przedstawiciele: Stowarzyszenia Forum Pracodawców; Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Prywatnych LEWIATAN; Business Center Club (BCC); Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców; Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz starosta kielecki. Najważniejszymi elementami, które były oceniane to: wyniki finansowe, wdrożone innowacje, wykonane inwestycje jak również zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu.  Specjalnym wyróżnieniem „Ambasador Powiatu” nagrodziliśmy podmioty, które najbardziej promują region na rynku krajowym i zagranicznym.

Podczas gali obecni byli: wicestarosta Zenon Janus,  członkowie Zarządu Powiatu w Kielcach: Bogdan Gierada, Marek Kwiecień oraz Józef Szczepańczyk. Radni powiatowi: Katarzyna Stańsko, Monika Jabłońska oraz Andrzej Michalski.

Galę Nagrody Gospodarczej zakończył koncert zespołu Jędrusie. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęli: Echo Dnia, Radio Kielce, TVP 3 Kielce, Radio Fama, Radio eM Kielce i Ck Info.

Kategoria Mikroprzedsiębiorstwa

Firma Szuster mieści się w Zgórsku w gminie Sitkówka-Nowiny. W ofercie firmy znajduje się ponad 60 gatunków wędlin, spośród których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wysoka jakość produkowanych wędlin jest ich priorytetem. Firma wciąż dynamicznie rozwija się, modernizuje oraz dokonuje poważnych inwestycji rezygnując z masowych sposobów produkcji wędlin a wszystko w trosce o wciąż ten sam, doskonały tradycyjny smak. Właścicielką jest Pani Magdalena Szuster.

Kategoria Małe Przedsiębiorstwa

 Zakład Kamieniarski PRZYWAŁA STONES powstał w 1988r. Od 2004r. są członkiem Staropolskiej Izby Przemysłowo Handlowej. Firma  została wyróżniona kilkoma prestiżowymi nagrodami (NOVATOR, LIDER REGIONU, RZETELNY PRZEDSIĘBIORCA) za profesjonalizm, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i uczciwość w relacjach biznesowych. Firma skorzystała z kilku Programów Unijnych realizując swoje inwestycje unowocześniając i usprawniając swój schemat organizacyjny i proces technologiczny oraz wdrażając innowacyjne, wysoce przetworzone produkty z kamienia naturalnego importowanego z zagranicy jak również z lokalnego marmuru kieleckiego racjonalnie wykorzystując nasze naturalne zasoby. Wyroby firmy PRZYWAŁA STONES znajdują zastosowanie w budynkach mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej jako elementy elewacji, ogrodzenia, schody zewnętrzne antypoślizgowe i wewnętrzne, posadzki, tarasy, blaty kuchenne i łazienkowe, kominki i inne elementy wykończenia wnętrz oraz wystroju otoczenia. Pracownicy firmy tworzą zespół ludzi świetnie rozumiejących potrzeby klientów. Dzięki wyposażeniu ich w nowoczesne stanowiska pracy, sprzęt i maszyny mogą oni w swojej pracy osiągać znakomite rezultaty.

Kategoria Średnie i Duże Przedsiębiorstwa 

Tradycje działalności DEFRO sp. z o.o. sp. k. sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku – obecnie jest to największy producent kotłów c.o. na paliwa stałe w Polsce i jeden z największych w Europie. Wypracowana pozycja lidera branży grzewczej motywuje do dalszych działań, które wspierają dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 20 000 m2 zlokalizowany jest w Rudzie Strawczyńskiej. Obecnie trwa jego rozbudowa, dzięki czemu na początku 2018 roku powierzchnia zakładu przekroczy o 30 000 m2.DEFRO zatrudnia blisko 600 osób, bezpośrednio współpracuje z ponad tysiącem dystrybutorów oraz dwoma tysiącami instalatorów. Pracownicy to doświadczeni inżynierowie, wykwalifikowani i certyfikowani spawacze, fachowa obsługa administracyjna, kadra wykonawcza, a także szerokie grono doradców technicznych. W 2017 roku DEFRO po raz kolejny znalazło się na  Złotej Liście Pracodawców Państwowej Inspekcji Pracy otrzymując tytuł "Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej" wraz ze statuetką "Mecum Tutissimus Ibis" co stanowi  uhonorowanie wieloletnich działań w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony pracy.

Ambasador Powiatu Kieleckiego

KH-KIPPER jest wiodącym w Polsce producentem zabudów-wywrotek na samochody ciężarowe powyżej 12 t DMC.Firma produkuje także urządzenia hakowe, przyczepy i naczepy, zajmuje się sprzedażą, montażem i serwisem żurawi samochodowych, systemów hydrauliki siłowej oraz urządzeń hakowych innych producentów. Bogata oferta firmy obejmuje różnorodną gamę specjalistycznych produktów przeznaczonych dla branży budowlanej, energetycznej, komunalnej, wydobywczej czy rolnictwa. W dobie globalnej konkurencji kluczem do sukcesu KH-KIPPER jest elastyczność, dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb użytkownika, wysoka jakość oraz profesjonalne doradztwo techniczne. Nietypowe projekty, będące specjalnością firmy, są niedostępne u większości konkurencji, która oferuje jedynie standardowe wyroby.Firma KH-KIPPER, założona w 1997 roku, posiada dwa zakłady produkcyjne k. Kielc: w Kajetanowie, gdzie mieści się siedziba firmy oraz w Skarżysko-Kamiennej.

07 kwietnia
2018

Rozdanie nagród Łysogórski Tytan

Kategoria: Aktualności
133 zdjęć

banery

poprzedni baner
 • qohxxnXad1x-5ga4EqmNANnk4Y_77Uofv7l3qaajnSpluxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • tlvfTRzQGi9CbeqkbtTgfqX9UftcoGcD1JFJpguHVbxluxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • prtlQ1d4u2jmY29KODJZcWeVWwtaDlUxtwV97HGp7-tluxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • ekQM2xzig8-QZ6HMD1gscw3zmtjm3sHYzXHvRe-jsjxluxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • XlpJgL_IzdSHLF7uiN5S22_AsaTLR4HWb5N4lEQlwb9luxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • 4BhnfEGqF37xM0kAku_aiKEmd_lD7TQjfHaEQbcHPY1luxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • s_jybu8IC3T7rq_f23kNX3072MI8VG2GOIqYx4oxen5luxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • kcfntAuvl7ZB24RSm2Bdr6i3oxBv9JSbeqRTPKpgxTBluxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • grIV8XB6e8bVNZNw0ABQYBDvckjCI3-C-zd9gRx9ey1luxP0XCljVaW0z-kEyUCi9kkrbLLKMvsAkgD7KuH4oA

 • -b2Zmgcic3MuS1xhA4yZJWBEy-JuBDhamPJ3YDCv0KzgLI91xEAOdQ6MWrzspugWmzSF5gIf_Yx3bUb215s_zQ

 • 8jSx882UncN3yOm1sgI-YzY4kZxewd8X32HyCLwvF-zgLI91xEAOdQ6MWrzspugWmzSF5gIf_Yx3bUb215s_zQ

 • vzGfQkx0fEBvJB3Cr4-SmDOI5Nt3FtDO8U1VJoly7bDgLI91xEAOdQ6MWrzspugWmzSF5gIf_Yx3bUb215s_zQ

 • bPTlc9ZqVdIcGtV5KTFKt4FZIteEbMahMJatVVChI2ngLI91xEAOdQ6MWrzspugWmzSF5gIf_Yx3bUb215s_zQ

 • Q5VTALhvzmUofsC3TT3_A7CzJd4-0cmdv5VTj7okPwDgLI91xEAOdQ6MWrzspugWmzSF5gIf_Yx3bUb215s_zQ

 • BLEdCH9Kp3QT2cYm5DtAGfy4FNSxPiQfnL5N7JoCWxjgLI91xEAOdQ6MWrzspugWmzSF5gIf_Yx3bUb215s_zQ

następny baner